Do Kladna přijde řada špičkových českých atletů, včetně dvou, kteří se připravují na olympiádu. Jedním z taháků bude start sedmibojařky Elišky Klučinové, kterou v přípravě na Rio přibrzdilo zranění, jež ji znemožnilo i start na červnovém kladenském mítinku.

„Půjde dvoustovku, kouli a oštěp," prozradil předseda AC Tepo Kladno Jiří Klesnil s tím, že druhým olympijským limitářem je oštěpař Jaroslav Jílek, který umí přes 83 m, momentálně je však až čtvrtým Čechem v pořadí.

Ve startovních listinách nebudou scházet ani Kladeňáci, kteří byli na nedávném mistrovství Evropy. Konkrétně to jsou diskaři Tomáš Voňavka s Eliškou Staňkovou, oštěpem bude házet Jarmila Jurkovičová.

Dalším z magnetů bude sprinter Pavel Veleba, který by podle Klesnilových slov ještě mohl teoreticky dosáhnout na limit pro OH. Mimo jiných ho bude prohánět Kladeňák Marek Bakalár.

Na mítink dorazí i několik účastníků blížících se paralympijských her, soutěžit však budou se zdravými sportovci.

Diváci se mimo jiné mohou vžít do pocitů sportovců. Vyzkouší si vrh koulí ze stolice pro postižené sportovce, kdy nebudou mít oporu v nohou, nebo se na dálku na stovce mohou porovnat s nejrychlejším mužem planety, Jamajčanem Boltem.

„Pokud ho někdo překoná, může si říct o jakoukoli odměnu," usmál se Klesnil.

Aby bylo všechno jak má být, čas vám bude změřený profesionální časomírou.

Časový program

10.00 kladivo (M), 11.15 sprinterský trojboj 60 m (M, Ž), disk (Ž), koule (M), skok daleký (M), 12.30 800 m (Ž), koule (Ž), disk (M), 12.45 sprinterský trojboj 100 m (M, Ž), 13.45 800 m (M), oštěp (Ž), skok vysoký (Ž), 14.45 oštěp (M), 16.00 kladivo (Ž).
13.45 vrh koulí pro postižené sportovce a veřejnost, 15.15 100 m souboj s Boltem pro veřejnost.