Kanonýra Louvara uklidila na lůžko angína, Pacan propaguje Kladýnko na golfovém turnaji v Jihoafrické republice, a kapitán Leipner stále není po nemoci zcela fit.

Když se k tomu připočítá postupem času stále víc navlhlý střelný prach ostatních borců, vyšla z tohoto součtu porážka 4:5 v prodloužení.

„Pozitivní ale je, že ostatní dva útoky jsou schopné odvést kvalitní výkon," uvedl vedoucí mužstva Petr Šikola, jehož, stejně jako celý tým, souží skutečnost, že střílí málo gólů. Pomalu nejméně v celé soutěži, a to se od pořád ještě jednoho z kandidátů na postup do extraligy nečekalo.  '

Aspoň bod zajistil domácím brankář Michal Šárka, jenž při své premiéře v prvoligové kleci čelil dvojnásobnému počtu střel než jeho protějšek Kotula.
'
Svým výkonem zastínil hráče v poli a byl za domácí vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. „Trenéři ho potřebovali vyzkoušet, aby měli jistotu, že mají kam sáhnout. Také chtěli zvýšit konkurenci. Kdybych ho měl ohodnotit, tak chytal na chvalitebnou," řekl Šikola s tím, že mladý gólman je odchovancem klubu.

Přes soupeřovu vyšší střeleckou aktivitu vyhrálo Kladno úvodní třetinu 2:1. Druhá nabídla také vyšší potenci Moravanů, ovšem se stejným  efektem. FBC tak šel do šatny s dvougólovým náskokem potom, co se mu povedla parádní kombinace, na jejímž konci byla druhá branka Frömmela.

Když po minutě Lacko upravil na 4:1, zdálo se být hotovo. Ještě do pauzy ale snížil Houšť a ve zbytku utkání Brno předvedlo to, co je kladenskou doménou – umění obratu.

V neděli jede Kladno do Litvínova. „Chceme pomstít hokejisty," smál se Šikola, jenž je  velkým fanouškem Rytířů 
a patří mezi ty, kdo mají zmáknutou historii kladenského hokeje jako málokdo.