Oproti utkání ve Zlíně, kde podalo Kladno suverénní výkon, udělali trenéři v sestavě tři změny, aby co nejvíce vytížili všechny hráče. 

V první části úvodního setu mladý celek hostů dost chyboval a dovolil Orlům čtyřbodový náskok. Favoritovi ale nestačil. Nevynucené chyby začal kupit on a Slezané toho využili k zisku sady. Proměnili třetí setbol. Dva měli i domácí. 

Druhé dějství začali lépe hosté. Pak přišel na servis univerzál Platačs a také pomocí vůbec prvního esa v utkání zavelel k obratu (7:5). Zlepšený výkon Orlů však měl krátké trvání. Slezané si vzali náskok zpět a udrželi ho až do koncovky. Setbol proměnil výtečný univerzál a nejlepší hráč utkání, Mazoch (24 bodů).

Do třetího setu poslali domácí trenéři nesilnější sestavu, a byť chyb na straně Orlů příliš neubylo, mohli se spolehnout na servis Platačse, jenž esem zvyšoval na 23:19 a dalším přímým bodem sadu na první pokus ukončil.

Hokejisté Kladna (na snímku Miroslav Indrák) porazili doma Bílé tygry Liberec 3:2.
Video: Klepiš se vrátil vítěznou brankou, Rytíři porážejí silné Bílé tygry

Až ve čtvrtém setu Kladenští ovládli palubovku. Ostrava zcela vypadla ze hry a nakonec podlehla drtivým rozdílem. Třemi přímými body se pod to podepsal nahrávač van Solkema.

Tie break domácí nezastihl v dobrém rozpoložení. Strany se měnily za stavu 6:8, a když Platačs chyboval v útoku, odskočila Ostrava na tři body. Náskok pak zúročila druhým využitým mečbolem.

Orli odehráli v domácím prostředí pět utkání, přičemž zkrácenou sadu hráli už počtvrté. Za plný počet bodů porazili pouze České Budějovice.  

V příštím kole přivítají Benátky nad Jizerou. Hrát se bude v pondělí 7. listopadu od 17.00 hodin.

Kladno - Ostrava 2:3.

Sety: -27, -23, 19, 10, -11. Esa: 10:3. Bloky: 11:9. Čas: 114 min. Diváci: 250.

Kladno: Špulák (17), Andersen (2), Seppänen (17), Fortuník (1), Hýský (2), Kraffer (16), libero Kunc. Střídali: van Solkema (7), Platačs (21), Kyjanica (4).