Běžkyně Maratón klubu Kladno Kateřina Kašparová neuposlechla radu kamaráda Zdeňka Kučery. Začala běhat předlouhé trasy, a jelikož si vedla výtečně, mohla si v pátek večer při vyhlášení Nejlepších sportovců Kladna v rámci Plesu sportovců nasadit pomyslnou korunu královny za rok 2017!

„Říkal, abych s ultra závody ještě počkala. Jenže já jsem je strašně moc chtěla běhat,“ usmívala se jedenatřicetiletá rodačka z Kladna. Čerstvý titul pro ni byl nádhernou tečkou za parádní loňskou sezonou. „Kam bych ho zařadila? Je pro mě stejně šokující, jako že jsem opravdu začala běhat ultra závody,“ řekla s úsměvem.

Triumf si zasloužila mimo jiné za český rekord v běhu na 12 hodin (127,6 km). Na významných závodech v Číně, kam byli pozvaní pouze elitní běžci z celého světa, skončila druhá. Za 24 hodin zdolala úctyhodných 202 km!

Svými výkony se nominovala na letošní legendární a brutální Spartathlon, což je ultramaratonský závod o délce 246 kilometrů. Od roku 1983 se vždy v září běhá v Řecku mezi Aténami a Spartou.

A jak dlouho dokázal běžet v jednom zátahu volejbalista Kladna Tomáš Hýský, druhý v pořadí ankety? „Počítám, že ani kilometr. Jsem spíš sprinter. Nedovedu si představit, že bych něco takového uběhl,“ usmál se čtyřiatřicetiletý smečař vicemistrů republiky či vítězů Českého poháru a přiznal, že vůbec nečekal, že by mohl být mezi oceněnými.

„Bylo to velmi překvapivé a příjemné. Když jsem ale šel na pódium, tak jsem byl trošku nervózní,“ přiznal stovkami extraligových bojů ošlehaný Hýský. Zároveň držel nad hlavou volejbalový prapor, poněvadž za rok 2016 byl nejlepší jeho bývalý spoluhráč Filip Křesťan.

Zkušené sportovce doprovodil na trůn benjamínek, stolní tenista Jan Valenta z Doks. Velký talent českého ping pongu je členem TSM Kladno, juniorským reprezentantem a plnohodnotným, byť jen hostujícím borcem seniorského extraligového celku El Niňo Praha. Loni dokázal mezi dospělými vybojovat titul vicemistra republiky ve čtyřhře!

„Bylo fakt úžasné a nádherné před lidmi takhle vystoupit. Je to pro mne inspirací do budoucna. Budu na sobě dál pracovat, abych byl častěji oceňovaný,“ slíbil člen slavného ping pongového rodu Plachých.

Mezi kolektivy opět vyhráli volejbalisté Kladna, druzí skončili hokejbalisté Alpiqu Kladno a třetí byli motokrosaři ÚAMK Unhošť.