Našim jezdcům na severovýchodě starého kontinentu pšenka nekvetla. Oba v královské kubatuře Super buggy skončili za dvěma postupovými místy do hlavního finále.  Do závěrečné jízdy se totiž nekvalifikovali přímo, tudíž 
o ni museli bojovat v béčku.
Těsně za postupujícím Italem dojel Jaroslav Hošek, jenž si připsal do průběžného pořadí body za jedenácté místo. Nestorovi autokrosových tratí  nešly na asfaltu starty, v rozjížďkách tudíž startoval z druhé řady, a to nemohlo na postup  do A finále stačit.
„Je to pro mne trošku zklamání, protože Bausku mám rád. Párkrát jsem tady vyhrál," posteskl si  Hošek, jenž byl s autem spokojený. Před pátečním odjezdem do německého města Seelow, kde se pojede třetí závod,  však musí dát do pořádku kontrolu startovních otáček.
Bauska byla letos povrchově těžká, Štětina řekl, že až záludná, poněvadž se střídaly tvrdé a měkké úseky, a to i během jedné zatáčky!
Mladšímu z Kladeňáků nepřálo štěstí. Ve výborně rozjetém měřeném tréninku ho přibrzdil Ital, jemuž uletělo kolo,  ve druhé rozjížďce ho naboural jiný borec z Apeninského poloostrova, přičemž zdržel i Hoška. Do poslední šel nabuzený, svoji aktivitu však přehnal a  skončil v hodinách.
„Je to k vzteku. Byl to dlouhý a drahý zájezd bez patřičného efektu," poznamenal Štětina.
Nejrychlejší byl v Bausce Petr Bartoš. Obhájce trofeje
a vítěz prvního závodu Němec Bernd Stubbe skončil až desátý.