Volba kladenského prostředí byla svým způsobem logická. Realizační tým nároďáku je totiž prošpikovaný lidmi, kteří úspěšně působili v kladenském volejbalu a zdejší prostředí tudíž dobře znají.

Asistenty nového kouče Nizozemce  Stewarta Bernarda se nedávno stali Zdeněk Šmejkal a Jindřich Licek, manažerem pak současný trenér prvoligového celku Kladna Milan Fortuník. V neposlední řadě patří do party i masérka Zuzana Škrhová!

Ze současných hráčů Kladna sice reprezentanti nikdy nebudou, přesto jsou v elitním kádru tři exkladeňáci, a to smečaři Aleš Holubec, jenž byl  u prvního titulu Kladna, dále blokař Ladislav Sobotka se smečařem Karelm Linzem, kteří mají druhý kladenský titul.

Fortuník si prostředí v Kladně pochvaloval. „Potřebovali jsme se připravovat blízko letiště, proto jsme se tak rozhodli. Našli jsme tady optimální podmínky. Vyhovující halu blízko hotelu, pěkná posilovna a les na výběhy," uvedl už z Řecka, kde tým čekají tři utkání.

Pak se přesunou do Benátek nad Jizerou, kde je čekají tři utkání s Francií. Vrcholem bude kvalifikace ve Vídni s přípravným kempem v Mikulově.