Součástí realizačního týmu je ještě někdejší kapitán Alpiqu Petr Ogurčák, kladenská enkláva v národním týmu je tak hodně početná.

Navíc se bude na celkem třech víkendových soustředěních připravovat rovněž v Kladně. „Není to ale o tom, že bychom chtěli našemu městu nadržovat. Spíše jsou tady ideální podmínky,“ říká hlavní kouč výběru Milan Maršner.

Tomu vyšly vstříc Sportovní areály města Kladna (SAMK) a nechají díky šéfovi ZS Josefu Poláčkovi tým trénovat na hlavní ploše kladenského zimáku. „Na zúženém hřišti se bude hrát i v Kanadě, navíc zůstala leštěná podlaha, i to bude stejné jako na MS. Pro nás je navíc dokonalé i to, že v Kladně máme k dispozici na malém prostoru řadu dalších sportovišť,“ vyjmenoval Maršner plusy.

V St. John´s, které je hlavním a největším městem kanadské provincie Newfoundland a Labrador (má přes 100 000 obyvatel), by Kladeňáci měli patřit k oporám týmu.

Všichni si už zahráli na MS osmnáctek, dva v uplynulé sezoně hráli pravidelně extraligu za Alpiq a Kubík, patří mezi nejnadějnější hokejisty Rytířů. Navíc už roky má k hokejbalu vztah a hraje ho rád.

Hrabár i Prokop však mají kořeny v sousedních městech.

Obránce Jiří Hrabár v Berouně, kde hrál roky hokej a přes akci Hokejbal proti drogám si našel místo nejdřív v kádru místního klubu Kelti a pak přes střídavý start i v Kladně. Má skvělou střelu.

Prokop, jehož starší sestra Olivia je světovou hvězdou adventure golfu, vyrůstal v Rakovníku. V extralize i on hodně zaujal a přes nepříjemné zranění ze závěru sezony se i tenhle útočník dal dohromady a čekají se od něho na MS góly i šikovné přihrávky.

Připomeňme, že v St. John´s se odehraje ve stejném termínu 4. – 8. července také MS do 18 let, tam byl z Kladna nominován Jaroslav Procházka.