Sobotní zápas sehráli hokejbalisté Alpiqu na horké půdě Karviné. Svěřenci trenéra Drahomíra Kadlece tam vyhráli 3:1, když se už v 5. minutě prosadil bojovník z Berouna Kohout, před polovinou utkání D. Hnízdil a v poslední třetině tvrdou ranou ještě Soukup. Domácí sice snížili, ale více než jednu branku jim ochránce svatyně Jirotka nedovolil. „Trošku jsme to tam museli hlídat, nicméně soupeř nebyl špatný a výhra se počítá," vyprávěl trenér Drahomír Kadlec.

V neděli jeho tým čekal soupeř tabulkově zdatnější – Třinec. Jenže proti tomuto soupeři Alpiqu vycházejí začátky a podobně jako v září v Kladně rozhodl vlastně během prvních sedmi minut. To se trefili ve 2. minutě v rozmezí třiceti vteřin rychlíci Pražák se Šťastným, pak se přidal ještě tentokrát v útoku hrající univerzál Šícha, jemuž se povedlo ve druhém dějství dát ještě jeden gól. Tím už ale zvyšoval na 1:4, protože předtím skóroval třinecký Barnošák. Oba týmy se poté prosadily ještě jednou, ale to už byla jen kosmetická úprava skóre.

„Hodně těžký víkend, ale máme šest bodů, což je paráda. Teď se připravíme na Pardubice, chceme je na konec podzimu doma porazit," neskrývá své přání Drahomír Kadlec.