„Za současných podmínek jsme schopni maraton uspořádat, ale samozřejmě myslíme na zdraví. Ve složité době chceme nabídnout běžcům hlavně zážitek, o něj půjde tentokrát opravdu mnohem víc než o absolutní výkon,“ říká ředitel seriálu Martin Dvořák. 

Běžci se vydají v daném časovém okně – otevřeném po oba víkendové dny - individuálně na značenou trať se dvěma občerstvovacími stanicemi a cílovou branou. Změří se jim čas, dostanou účastnickou medaili, ale ihned opustí zázemí. Výsledky a ceny dostanou dodatečně esemeskou a poštou.

Momentálně je přihlášeno přes 120 běžců, z nichž většina směřovala tréninkové úsilí k původnímu termínu 19. října. „Věříme, že přijdou i teď a k nim se přidají i další, kteří našli nový termín,“ přeje si Dvořák. Přihlášky jsou otevřené na www.sportovniservis.cz.

Startovat se bude stejně jako loni od Branických ledáren v Praze 4. A vyrazit můžete sami kdykoliv mezi osmou a jedenáctou (na doprovodnou desítku z Kytína od dvanácti hodin).

Hlaváč chce ujít padesátku pod čtyři hodiny
Trnava místo Ostie. Hlaváč chce ujít padesátku pod čtyři hodiny

Pořadatelé poprvé využijí moderní aplikaci Orgsu.com, díky níž budou mít přehled o pohybu závodníků na trati a změří v ní časy. Účastníkům ukáže i trasu. Pokud se nechcete svazovat technologiemi, není nutné se zalogovat. Pořadatelé si vás „povedou“ sami v kontrolních bodech trati. 

Dva bufety nabídnou pouze balenou vodu. Do cíle je potřeba se dostat do 16 hodin, proto by pomalejší běžci měli počítat s časnějším startem. Organizátoři převezou do cíle u zahradní restaurace Baška věci na převlečení. Ale na rozdíl od loňska nemohou zajistit přepravu autobusy zpět do Prahy.

Trať vede podél Vltavy, za Zbraslaví protne golfové hřiště v Lipencích a vystoupá na vrchol Cukráku. Odtud se s mírnou změnou oproti loňsku vyšplhá v Černolicích k Brdskému hřebeni a po něm přes vrchol křížové cesty v Mníšku dovede běžce až na kraj Dobříše. Povětšinou vede lesem, dvakrát přeběhne silnici.

Tomáš Nohejl

Ze zápasu 9. kola FORTUNA:LIGY mezi Příbramí a Mladou Boleslaví
Králem středních Čech je Příbram! Po obratu s Mladou Boleslaví má první výhru