Hokejbalisté Kladna pokračují v bravurním vstupu do nového extraligového ročníku. O víkendu zvládli jak zápas s Hradcem Králové, tak dohrávku s vedoucím celkem Hostivaře, jemuž připravili první prohru v soutěži. Celkem rysové zapsali po úvodní těsné prohře v Letohradu už šesté vítězství v řadě a hrají úplně jinak než v minulé sezoně.

Loni po odchodu dlouholetého trenéra Drahomíra Kadlece tým strádal. Jindy proslulá kladenská hokejbalová adresa se probojovala do play-off až na poslední chvíli, ale tam proti mistrovskému Kert Parku přes prohru ukázala, že má potenciál.

V létě mužstvo doplnily posily s reprezentační minulostí Markytán, Gerlich nebo Pospíšil, povedlo se zařadit i juniory a před rokem kritizovaný trenér Slavomír Švancar, jemuž dal šéf klubu Tomáš Rejthar důvěru, může být spokojený. „Hostivař má pravděpodobně největší individuality v lize a její postavení v tabulce není náhodné, o to víc nás tenhle úspěch těší a mě osobně nabíjí,“ říkal Švancar po nedělním utkání, určitě nejtěžším v sezoně. Hostivař totiž dosud neztratila ani bod, její velké talenty Čejku a Kucharčíka doplňují bývalé kladenské opory Kudela, Hrabár a Potěchin a z lavičky vše řídí také Kladeňák, bývalý hráč kdysi výborné Habešovny Jan Krtička.

Kladno proti Pražanům ustálo dramatickou koncovku a stav 3:2, který zařídili přesnou ranou Singer a tečí Schnaubelt. Brankář Gerlich pak už soupeře k vyrovnání nepustil a opět chytal bravurně. Nakonec ještě Markytán pečetil na 42 do prázdné brány.

Stejně jako Gerlich zářil den předtím Jan Jirotka. Proti Hradci totiž sice Kladenští byli lepší, ale dali Singerem jediný gól a právě na gólmanovi stál těsný výsledek 1:0 až do poslední vteřiny. „Brankářům patří za tento víkend speciální pochvala, oběma,“ chválil Slavomír Švancar.

A tak jediné, co mu kalilo radost z výher, byla sobotní zranění. Rozpáraný obličej Ondřeje Pražáka značil šest stehů, ještě hůř pak dopadl druhý nejlepší střelec mužstva Jaroslav Procházka, který si obnovil zranění ramena.

V dalším těžkém duelu na půdě pardubického Svítkov, který zatím také padl jen jednou, se tedy rysové musí obejít bez nich.