Na Evropských hrách v Baku obsadila naprosto nečekaně páté místo, pár dnů po návratu zdolala nástrahy státnic na vysoké škole chemicko-technologické a o víkendu s parťačkou Šárkou Nakládalovou vyhrály výborně obsazený turnaj ve Vídni.

„Bylo toho trošku moc a cítila jsem tlak, což se projevilo i tím, že jsem byla dost podrážděná na okolí. Ale o to víc si teď užívám euforii," řekla Deníku Gálová, pro kterou má největší hodnotu pátá příčka z Baku.

Tam se na základě svých výsledků nominovala společně s hráčkou, s níž nikdy předtím nehrála, Karolínou Řeháčkovou, a ačkoliv jsou polařky, hrály skvěle. „Nějak si to sedlo, bylo to bezva. Navíc se hrálo v úžasných podmínkách. Celé Evropské hry připravovala parta, která měla na starosti také olympiádu v Londýně a bylo to znát. Mělo to charakter velké olympiády s olympijskou vesnicí, českým týmem pohromadě i skvělým medicínským zázemím. Perfektní," rozplývala se Eliška.

Úspěch staví výš než státnice, u nich totiž věděla, že pokud se nezdaří na první pokus, přijde možnost opravy. Nakonec ji ale nepotřebovala, konec června ji prostě zastihl v komplexní formě. „Ani jsme to ještě neoslavili, nebyl čas. Ale rodinnou oslavu chystáme," usmála se.

Martyrium závěru června dokonala už se svou standardní spolubojovnicí Šárkou Nakládalovou o víkendu na vídeňském Daylong Beach A-Cupu. Prošly tam těžkými sobotními boji, dostaly se do euforie i herní pohody a parádní turnaj vyhrály. „Jely jsme tam po dvou společných trénincích a myslely tak na šesté místo. Přece jen to byl nejlépe obsazený turnaj v rakouské sérii a zejména já už cítila velkou únavu. Hlavně v sobotu, přesto jsme se Šárkou, která slavila narozeniny, přehrály druhou českou dvojici v turnaji a pak i rakouské reprezentantky. Tím jsme si ulehčily nedělní program a pohody jsme využily," popsala cestu za triumfem volejbalistka a ani nezmínila, že stala nejužitečnější hráčkou turnaje.

Ještě loni Eliška plánovala, že se zkusí probít na olympiádu v Rio de Janeiro, teď už je ale jasné, že tam se nedostane. Snít musí o olympiádě další, ta bude v roce 2020 v Tokiu. „O Riu jsme loni uvažovaly s mou tehdejší parťačkou Hankou Třešňákovou, ale ta pak odjela do zahraničí. A k účasti na olympiádě potřebujete hodně bodů do ratingu, ty nemám. Ale do budoucna olympiádu nebalím, to vůbec. Že to bude obrovská dřina, to je mi jasné, ale já se jí nebojím," hlásí odhodlaně dvaadvacetitá šikulka z Kladna.

A co čeká čerstvou bakalářku v blízké i vzdálenější budoucnosti? V té vzdálenější by ráda pokračovala ve studiu na VŠCHT, tentokrát magisterském. A samozřejmě letní turnaje, těžší i lehčí. „Máme v plánu letní pohár v Čechách, pak další turnaj v Rakousku, v srpnu pak mistrovství střední Evropy a nakonec republiku, kde se můžeme utkat i se špičkovými českými páry – Sluková, Kolocová a Hermannová – Bonnerová. Jsou pořád ještě o něco lepší než my, ale i v beachi platí, že se někdy vyspíte na zápas hůř a jindy líp. Určitě se pokusíme je potrápit," mrkla očkem na závěr Eliška Gálová.