Zlaté medaile dobyly největší kladenské naděje, pětičlenná sestava klubu Sport Academy sester Proškových. Jasně uhájily svou pozici velkých favoritek a teď už se těší do Vídně, kam cestují i s rodiči. „Přiznám, že v téhle kategorii jedeme pro zlato tak jako při jarní mistrovství Evropy. Holky jsou skvělé," chválí sestavu Zuzana Vavříková, Kristýna Hájková, Tereza Filipovská, Marie Filipovská, Nela Linková jejich trenérky Klára a Jindřiška Proškovy.

Ty vezmou na světové kolbiště, kde už kdysi závodily ještě v aktivní kariéře, i juniorky (step petite), které skončily v Praze třetí. „Ve Vídni je hezká hala, budou to pěkné závody. Jedou s námi i rodiče a určitě máme v plánu podívat se i některé vídeňské zajímavosti, hlavně Schönbrunn a ZOO," dodala Klára, někdejší mistryně světa a nyní spolu se sestrou úspěšná trenérka.

To samé se dá říci o Lence Procházkové, která šéfuje klubu Aerobic Dancers. Jeho nejslavnější sestava Aerobik Grande, která dobyla mnoho světových primátů, už letos nezávodí, ale Dancers i s pomocí dívek z dalšího kladenského klubu Sportklub dobyly v Praze také několik medailí. A do Vídně dokonce vyrazí 17 nominovaných závodnic. „Jsme naprosto skvěle spokojené, holky byly v Praze připravené a cvičily úžasně," těšilo slavnou trenérku, jejíž klub teď hodně sází na mládí.

Ve Vídni budou Dancers útočit ne nejvyšší pozice hlavně ve Fitness Aerobik Grande a Petite.

Samostatnou kapitolou je pak Kateřina Šmejkalová. Už jediná závodící členka zmíněné slavné sestavy Dancers bojovala mezi jednotlivkyněmi, a přestože je starší než protivnice, skončila čtvrtá. „Zaslouží obdiv, je to neskutečná bojovnice," vysekla někdejší nejlepší sportovkyni Kladna obdiv Lenka Procházková.

Nástupkyní Šmejkalové v nejsilněji obsazené kategorii jednotlivkyň by mohla být Andrea Švihálková. Kladeňačka závodící za pražský Queen Club tentokrát skončila v kategorii 14-16 let čtvrtá, na MS ale určitě i ona zaútočí na svoji první velkou světovou medaili.

Všem kladenským dívkám, tedy i z dalších úspěšných klubů MK a Venuše (i ony na republice sbíraly cenné kovy) přejeme při výjezdu do Vídně hodně úspěchů a pohody.

Výsledky kladenským pohledem

11-13 let, tria: 
4. Sport Academy (Belzová, T. Filipovská, Hájková)

14-16 let, tria: 3. Aerobic Dancers+Sportklub Kladno (Smrčková, Kindlová, Sobotková)

14-16 let, jednotlivci: 4. Andrea Švihálková (The Queen Club)

17 let a více jednotlivci:
4. Kateřina Šmejkalová (Dancers)

8-10 let tria:
3. Sport Academy (Vršková, Kalačová, K. Filipovská), 4. MK Kladno (Veselá, Badinová, Klucová), 5. MK Kladno (Neumannová, Kindlová, Loudová)

11-13 let petite:
1. Sport Academy (Vavříková, Hájková, T. Filipovská, M. Filipovská, Linková).

11-13 step Grande:
3. Fit Studio Venuše (Kovaříková, Čiháková, Drožová, Frolíková, Kolouchová, Svobodová, Rendlová, Grubnerová, Šímová), 4. Sport Academy (Bartošová, Poláčková, Válková, Polcarová, Doušová, Dušková, Chaloupková), 5. Dancers + Sport Academy L. Kommová (Radostová, Filipová, Kereszteseová, Tenkrátová, Stolárová, Mráčková, Šimková, Řezáčová)

14-16 let, Grande:
2. Dancers + Sportklub (Šubinová, Kindlová, Smrčková, Charvátová, Chýlová, Zderadičková, Páleníčková, Bízková)

14-16 let, petite:
3. Dancers + Sportklub (Sobotková, Cmuntová, Machová, Stehlíková, Štveráková, Bízková, Dryjáková), 4. MK Kladno (Macháčková, Markupová, Strejčková, Zadáková, Jirásková)

14-16 let, step grande:
3. Venuše Kladno (Helerová, Mikešová, Procházková, Pavlíková, Boušková, Drožová, Drncová, Stará, Benešová)

14-16 let, step petite:
3. Sport Academy (Filipovská, Vaníčková, Kulhánková, Zachová, Čížková), 4. MK Kladno (Markupová, Strejčková, Klocová, Milerová, Zadáková).

17 let a víc, step grande:
2. Venuše Kladno (Řehořová, Pospíšilová, Hamouzová, Růžičková, Frolíková, Nedvědová, Ciplová, Žihlová, Hrdličková)

17 let a víc, step petite:
3. MK Kladno (Stehnová, Culková, Votavová, Zíková, Plimlová, Pitrofová)

8-10 let, aerobic:
2. MK Kladno (Klucová, Veselá, Badinová, Kindlová, Neumannová, Loudová, Frejová, Stříhavková)

8-10 let, step:
2. Venuše Kladno (Müllerová, Kohoutová, Kadlíková, Filipová, Blažková, Hosnedlová, Pelichovská, Kottová, Švábová), 3. MK Kladno (Součková, Zadáková, Nováková, Fleisigová, Uhlířová, Koderová)