Memoriál Petra Slance se hrává vždy s koncem jara a to mu letos pomohlo, protože vládní opatření proti koronaviru slábla a organizátoři museli udělat jediné, naplánovat zápasy na venkovní hřiště.

Pondělní finálový program hned na úvod připravil jedno menší překvapení, když Omask Kladno, jenž mezi nejlepší kvarteto pronikl na poslední chvíli, vyřadil favorizovaný Vlk Team. Ten měl v řadách borce nejlepšího okresního klubu SK Kladno, ale nebylo to nic platné. Omask těžil z formy třígólového Trnky a zápase jako na houpačce vyhrál 6:5.

Naopak druhé semifinále góly nepřineslo, o což se zasloužili skvělí gólmani. Slánský David Král byl nakonec lepší než jeho soupeř z Byšic i v penaltovém rozstřelu, který díky němu a přesnými střelcům Adamu Fedrhancovi a Davidu Procházkovi vyhráli Nanuci 3:1. „Byl to víc taktický duel než je obvyklé, ale hezký. Párkrát nás podržel brankář Král,“ chválil Nenad Hrubik.

Zklamané Byšice pak podlehly i Vlkům Libora Volfa v boji o bronz 2:4. Za vítěze skóroval jednou Michal Jaráb a díky tomu s deseti brankami vyhrál tabulku střelců o jednu branku před Pavlem Novotným (Byšice) a Přemyslem Bouškou (Omask).

Finále bylo vrcholem Slancova memoriálu. A už třetím vzájemným soubojem Omasku s Nanukem, přičemž Kladeňáci jednou vyhráli 9:4. I ve finále Omask dlouho vedl, ale Nenadovi chlapci měli drtivý úvod druhého poločasu, kde po třech gólech utekli na 4:1 a vlastňák na konci už nemohl jejich cestu za pohárem zastavit. „Výhra je zasloužená. Bylo důležité, že jsme do poločasu vyrovnali. Po obrátce jsme nechtěli už na nic čekat, zrychlili hru a zpřesnili přihrávky,“ našel hlavní důvod výhry Nenad Hrubik.

Poděkoval hráčům, jak turnaj odmakali a slíbil jim oslavu. Dík ale mířil také na další místa. „Patří Zuzaně a Pavlu Nepilovým za skvělou organizaci a všem týmům za hru. Také našim věrným ultras Radku Kroutilovi a Petru Dandovi. Jsou zranění, ale jinak by určitě hráli. Byl to hezký turnaj a myslím si, že si všichni po půlroce užili futsalu. Konečně jsme se mohli setkat, popovídat si a zahrát si,“ dodal Nenad Hrubik.

Ve vítězném týmu měl brankáře Davida Krále a v poli další tři kluky z Fobozu - Michala Kratinu, Vénu Baža, Zdeňka Muchu, kapitána Adama Fedrhance (Foboz a také Třebusice), z Hraslu Petra Klusáčka s Davidem Procházkou, Lukáše Nachtigala a nakonec i Jakuba Švarce, kterého přehodil z druhého týmu do prvního před semifinále, ale bohužel se hned zranil.

A ještě zajímavost na závěr: zatímco Nanuk I se scházel poctivě, druhý Hrubikův tým Nanuk II byl pravým opakem. I když měl hvězdy typu Bohumila Mrštiny a Ondřeje Kuby, špatně se scházeli. Nakonec si zahrál slánský radní Michal Kozelka, ale Nanuk II vypadl už ve skupině.