Největším zklamáním, a to asi celého turnaje, byly výsledky slánské Čechie. Její borci sice podali ve skupině A dobré výkony, herně minimálně příbramské a domácí hráče přehráli, přesto to na úspěch nestačilo. Konečnou v turnaji čechistům po třech porážkách vystavila jejich neschopnost vstřelit branku a hrubé individuální chyby v obraně.

Ve skupině B měl náš okres dva zástupce. Tři porážky si zde stejně jako čechisté připsal slánský Union, od něj se ale mnoho nečekalo. Navíc úspěchem pro slánské borce je pouze jednogólová prohra s druholigovou Kadaní, ani za výkon v duelu s Švárnou se nemusí stydět.

A tak to byla zkušená Ebárna, která držela prapor cti kladenského futsalu nahoře. Bez porážky prošla základní skupinou, v semifinále si poradila i s mladíky pražské Slavie (tady zaujal rodinný souboj mezi otcem a synem Fujdiarovými, z kterého tedy vyšel vítězně ten starší) a Kladenští se mohli radovat z finále.

V něm se jim do cesty postavil ambiciózní domácí celek. Finále bylo opravdovou oslavou futsalu, když se skóre přelévalo z jedné strany na druhou, nakonec skončilo nerozhodně 4:4. O premiérovém vítězi kvalitního turnaje tak musel rozhodnout penaltový rozstřel, v něm pak projevily pevnější nervy a větší zkušenost kladenských hráčů.

Pavel NEPIL