Klimatické podmínky českou jedničku nijak nerozhodily. "Zažil jsem i náročnější podmínky. V Mexiku bylo loni v listopadu ještě větší horko," usmíval se po náročném závodu a přiznal, že nejhůře mu sedla cyklistická disciplína (180 km). Nejen pro to, že si musel zvykat na odborníkem seřízený jiný posed.

"V polovině se mi nechtěly točit nohy, navíc se jelo za plného provozu a museli jsme se vyhýbat i jedné nehodě, která nás zdržela," uvedl s tím, že v té době byl dostižený Oliverem Godartem, který po plavání (3,8 km) ztrácel pět minut. Nakonec za Lucemburčanem zaostal a do běžeckého maratonu vstupoval s půlminutovým mankem.

"Věděl jsem, že umí běžet pod tři hodiny, takže jsem musel na pěkné trati zabojovat. Naštěstí se mi běželo výborně," podotkl třicetiletý triatlonista, jehož potěšilo, že si při maratonu vylepšil iromanské maximum na dvě a tři čtvrtě hodiny.

V konečném součtu porazil svého soka téměř o pět minut s výsledným časem 8:14:23 hod. "Jsem moc rád, že moje výkonnost jde stále nahoru," pochvaloval si držitel českého rekordu ze švédského Kalmaru (7:54:07), kterého čeká během prvního zářijového víkendu mezinárodní mistrovství Rakouska, jež před třemi lety při svém premiérovém startu v rámci ironmanu vyhrál.

"Teď tam ale bude větší konkurence, na kterou se těším," poznamenal a prozradil, že Slovakman byl skutečným národním šampionátem, poněvadž v první desítce kategorie Elite bylo osm Čechů.

Nové dresy na sezonu 2020-21 představili Rytíři Kladno. Navrhl je Kanaďan Dallas Kirkpatrick.
Rytíři představili nové dresy, navrhl je Kanaďan