Před mítinkem byli včele průběžné klasifikace Krčmář a zkušený Franc, oba měli shodně 41 bodů. Pro slánského jezdce hovořila lepší pomocná kritéria, a tak byl blíže k celkovému prvenství. Třetí pozici okupoval s pouze jednobodovým mankem současný nejlepší český závodník Milík.

Samotný závod před zaplněným hledištěm březolupského oválu přinesl již v páté jízdě velké překvapení, když si mladíček Jan Kvěch dokázal poradit s Krčmářem a zamíchal tak karty ještě výrazněji. Krčmář se ale nevzdal a o pět jízd později se na jeho záda díval v cíli Milík. Další dramatickou zápletku připravil Milík v rozjížďce č. 14, když porazil France a závod tak vyvrcholil v poslední dvacáté jízdě základního rozpisu. Zkušenost Josefa France mu přinesla vítězství na úkor Eduarda Krčmáře, což znamenalo, že pražský jezdec nasbíral v celkovém hodnocení šampionátu 55 bodů a zajistil si tak mistrovský titul. Získal už druhý a v historickém pořadí je osmý, zatímco Milík se čtyřmi tituly pátý. Nedostižný se zdá legendární Jiří Štancl s dvanácti mistrovskými tituly!

To ovšem nebylo vše, co diváci v Březolupech viděli. Nejprve se konal rozjezd o vítězství v závodě, kdy se na startovní rošt postavili Milík s Francem a úspěšnější byl pardubický plošinář. Další dodatková jízda rozhodla o pořadí na druhém a třetím místě celkového pořadí MČR: zde slavil úspěch opět Milík, který si poradil s Krčmářem.

Výsledek závodu: 1. Václav Milík (ZP Pardubice) 14+3, 2. Josef Franc (AK Markéta) 14+2, 3. Eduard Krčmář (AK Slaný) 13.
Konečné pořadí mistrovství ČR jednotlivců 2018: 1. Josef Franc – 55, 2. Václav Milík – 54+3, 3. Eduard Krčmář – 54+2, 4. Zdeněk Simota – 35, 5. Ondřej Smetana – 34.