V orientačním závodě se vám podařilo opět zvítězit. Spokojenost?
Určitě jsem spokojen. S parťákem Petrem Špičkou jezdíme od začátku a neustále vyhráváme naši kategorii. Zkraje jsme vyhrávali i celkově, ale teď už ne, přece jen jsme starší, ale jinak jsme velmi spokojeni a velmi si to užíváme. 

S Petrem Špičkou jezdíte od prvního ročníku?
Ano, od prvního, jen jeden jsme vynechali. Tenkrát jsme neměli moc najeto, tak jsem jel pouze s dcerou ten městský. 

Chtěl jste si to vyzkoušet i s někým jiným?
Rozhodně ne (usmívá se). On je takový ten hnací motor s mapou. Koukne a jede. Já se starám o tempo, on se stará o mapu a hrozně si vyhovujeme. 

V sobotu jste jel také cross-country, kde jste rovněž obhajoval prvenství ve své kategorii, avšak tentokrát jste skončil až pátý. Bylo to větší konkurencí?
Konkurence je rok od roku větší, samozřejmě také záleží, jako závody se zrovna jedou okolo. Já jsem letos v druhém kole přetrhl řetěz, takže jsem ztratil dvě a půl minuty a musel to sjíždět zezadu. Podle času jsem mohl být třetí. První či druhý určitě ne, protože ti kluci byli fakt výborní, ale o bednu jsem mohl bojovat. Celkově byla konkurence opravdu velká, co jsem koukal v neděli na silniční kritérium, které je zapojené do silničního seriálu UCI, tak prvních šest lidí je úplně někde jinde. Ta úroveň je neskutečná. 

Vy jste kdysi kritérium také jezdil. 
Já jsem dříve jezdil skoro všechno, od orienťáku, cross-county, maratonu po kritérium a člověk toho měl za víkend opravdu dost. Letos jsem to nejel, protože jsme s dcerou objeli i jiné závody a popravdě bych na to letos ani neměl. Jak člověk stárne, tak ta regenerace je čím dál horší (s úsměvem). 

Nakonec vás porazil i Richard Pavlíček, který stejně jako vy jezdí za Loko Rakovník. Bylo nějaké hecování?
Jezdíme spolu dlouho, jednou vyhraje on, podruhé já, záleží, jak to komu sedne, ale že bychom se nějak hecovali, to ne. Tyto závody jsou o něčem jiném, já si to strašně užívám, líbí se mi, že je to v našem městě. Navíc v Jamce je to opravdu dobře udělané, Milan Sunkovský to tam vyšperkuje, stejně tak orienťák hrozně dobře připraví. Nejedu to na to, že to musím vyhrát, ale užívám si to jinak, i s mými dětmi. Vždycky jsme s nimi vyjížděli na výlety a já to beru jako svátek, ne jako závody. Vůbec to nemáme nijak vyhrocené. 

Máte vůbec spočítáno, kolik jste absolvoval v rámci Cyklování závodů? 
Spočítané to nemám, ale víceméně pokaždé jsem ty čtyři závody jezdil. Ještě jednou jsem stejně jako letos také vynechal, takže kolem třicítky jich bylo. 

Jezdíte ještě i jiné závody a jak byste je s Cyklováním porovnal?
No teď už jezdíme spíš s dětmi, já už toho moc nenajezdím, ale samozřejmě každý závod má svá specifika. Můžu však říci, že městské cross-country nemá konkurenci, je to opravdu hezky udělané, v jamce jsou moc pěkné sjezdy a výjezdy. Ono se to nezdá, ale dostat se z toho náměstní až nahoru je docela dřina, takže když to srovnám s tratěmi, které jsou v přírodě, je to úplně něco jiného, ale co se týče městského cross-country, je to určitě jedno z nejhezčích. 

Zažil jste někdy podobnou atmosféru, jaká panuje v Rakovníku?
No, občas se povede, většinou to bývají takové ty rodinnější podniky, když to není tak vyšpičkované výkonem. Třeba na Peruně je hrozně příjemná atmosféra, ale je to jenom jednodenní. Tam rodiče napečou buchty a další věci a je to hrozně příjemné. V sobotu se má jet Buckův triatlon a to je to samé. Dělají to nadšenci, vždycky se sejde parta čtyřiceti, padesáti lidí a je to hrozně rodinné, peče se tam prase. Je to fajn, má to rovněž svou atmosféru, ale jinak takovéto třídenní závody nejezdím. Je to dost náročné a tak se mi líbí, že to má člověk u nosu, zná to tu a ví, kdo to tu dělá a je to takové příjemnější. 

Cyklování jezdí rovněž vaše dcery, které si rovněž vedou dobře…
Z Elišky i Adélky mám radost a motivují mě. Starší dcera už toho odjezdí více, než já. Musím říci, že čím jsem starší, tím více musím odpočívat. Ještě včera jsem toho měl plné kecky (s úsměvem).