Přítomné nabudila tradičně výborná motivační videa HAKIM GYMu. Mače byly tvrdé, vyrovnané, výsledky překvapivé, tekla i krev. Zážitek z bojů si vychutnali také (a ceny bojovníkům předali) výborní hokejisté Jakub Voráček a Radek Smoleňák. Dirigentem večera byl osvědčený specialista na bojové sporty, moderátor Ondřej Novotný.

Začátek byl ještě přívětivý, aerobic dívek kontrastoval s dalším průběhem večera, pak už se jen tvrdě bojovalo.

1. zápas: THAI BOX / -86kg / 3x2 min.
Jan Holý (Hakim gym Kladno) X Martin Švarc (MT Olomouc)
Holý sebevědomě a tvrdě vstupuje do zápasu a Švarcovi zatopí hned od začátku. Švarc se velice rychle vzpamatuje a nenechá si nic líbit. Krásný duel plný zvratů. Nakonec vítězí těsně 2:1 na body Švarc.

2. zápas: THAI BOX / - 63 kg / 3x2 min
Marek Ziaja (SKS Arena Kladno) X David Marek ( TKBC Praha)
V prvním kole Ziaja velice pěkně kombinuje a vychází mu hlavně kolena, která tvrdě zasahují soupeře. Ke konci kola se mu povede pěkný úder, který Davia Marka trochu vykolejil. Marek se ovšem nenechá zastrašit a snaží se držet se soupeřem krok. Rozhodčí k údivu diváků vyhlásí jako vítěze 2:1 na body Davida Marka. Ten ukáže sportovní gesto a chce přenechat pohár svému soupeři, nakonec jen oba zvedli nad hlavu společně, hala je odměnila aplausem.

3. zápas K1 / +96 kg / 3x2 min
Svatopluk Praisler (Hakim gym Kladno) X Marcel Oravec (Millenium gym)
Oba borci předvádí velkou show při nástupu. Bitva dvou kolosů začíná. Ze začátku kola spíše rozvážná oťukávaná. Praislerovi se povede pár pěkných a velice tvrdých ran. „Marcel z malého mesta" Oravec ovšem vytahuje eso z rukávu a trefuje velice přesně a nečekaně Praislera, který padá k zemi. Hala ztichla. V tomto zápase tedy zvítězil KO Marcel Oravec. Populární „Sváťa", jak je jeho zvykem, si neodpustí něco navíc a zparoduje svoje vlastní K.O., je to formát.

4. zápas MMA/ - 77kg / 3x3min
Lukáš Loskot (SKS Arena Kladno) X Jakub Běle (Penta gym Praha)
První duel večera podle pravidel MMA. Velice pěkný zápas plný zvratů, oba válečníci měli možnost ukončit. To se však nekonalo a tak jsme mohli shlédnout krásný duel až do konce. Nakonec vítězí na body Jakub Běle.

Dusno bojů polevilo při videoupoutávce na Dračí jezdce a jejich seminář. Rozhovor s Danielem Landou, který se na Nocích válečníků objevuje pravidelně, přinesl zajímavé novinky z jeho profesního i osobního života.

5. zápas PARABOX / 3x1,5min
Jan Matoušek (Řešeto Znojmo) X Zdeněk Krupička (SAC Praga)
Na řadě byl zajímavý duel a to v paraboxu. Těmto borcům patří obrovský respekt, že i přes svůj handicap dokáží bojovat v ringu. Jedná se o odvetu a tak oba borci nastupují do zápasu v obrovském tempu. Zápas vyrovnaný, ale Krupičkovi se přeci jenom podaří urvat nějaký ten bod navíc a tak vítěží 2:1 na body. Radost je obrovská (viz. Fotogalerie), diváci uznalí.

6. zápas THAI BOX / -91kg / 3x2min
Cyril Pohl (BT gym) X Daniel Veidenthaler (Lanna gym Praha)
V prvním kole využívá Veidenthaler své výšky a pěkně Pohla trefuje hlavně koleny. Pohl ovšem soupeře během prvního kola přečtě a v dalších kolech už si na to dává pozor a tlačí soupeře. Krásné výměny během celého zápasu. Nakonec vítězí 2:1 na body Pohl.

7. zápas THAI BOX / -69kg / 3x2min
Marek Pinkas (Hakim gym Kladno) X Dag Hoke (RSF Praha)
Souboj lehké váhy, kde údery válečníků dosahují nadzvukové rychlosti. Pinkas skvěle trefuje a Hoke je celkem zaskočený. Má tržnou ránu vedle oka, ze které se valí krev. V dalších kolech se snaží ještě udržet tempo ale Pinkas svou rozvahou a přesností ovládne zápas. Zaslouženě vítězí 3:0 na body.

8. zápas MMA / -70kg / 3x3min
Martin „Zlatník" Chaloupka (Hakim gym Kladno) X Roman Počta (Brotherhood gym Žďár n. Sázavou)
První kolo se odehrává spíše v postoji, kdy se podaří Chaloupkovi trefit pár pěkných úderů. Chaloupkovi se povede takedown a má i příležitost ukončit, ale Počta je zkušený a dokáže se osvobodit. Ve 2. kole opět Chaloupka zasahuje Počtu, tomu se ale povede na zemi dostat do vítězné polohy a zápas ukončuje. Vítězem je tedy Počta. Mělo se jednat o rozlučkový zápas Martina Chaloupky, ale myslím že ta pauza nebude dlouhá, určitě se chtěl rozloučit výhrou. „Nikdy neříkám nikdy", prohlásil kladenský sympaťák přezdívaný „Zlatník".

9. zápas STŘEDOVĚKÝ KONTAKTNÍ BOJ / 3x1,5min
Dmitrij Nikitin (SK středověkého kontakt. boje Praha) X Michael Harapes (SK středověkého kontakt. boje Praha )
Do ringu nastupují plechoví válečníci. Obrovskré rány se ozývají z ringu a občas vyletí při střetu i nějaká ta jiskra. Kameraman se obává o svou techniku. Meče létají vzduchem a padne i nejeden kop či rána štítem. Diváci jsou tvrdostí boje doslova zaskočeni, možná si uvědomují, jaké masakry probíhaly ve středověkých bitvách. Po lítém boji vítězí na body Nikitin.

10. zápas THAI BOX / -70kg / 5x2min
Michal Krčmář (Lanna gym Praha) X Fatih Ozkan (MT Centre Clide Van Dams)
Další duel ČESKO vs Holandsko. Pětikolová bitva dvou zkušených borců. Krčmář velice šikovně trefuje soupeře a je vidět, že ho má přečteného. V prvních kolech je to spíše nerozhodné, ale v dalších už je jasné že Krčmář má převahu. Krčmář zaslouženě vítězí 3:0 na body.

11. zápas MMA / -77kg / 2x5min
Jan Homolka (SKS Aréna Kladno) X Jakub Bahník (Good Luck gym Hradec Králové)
Hřeb večera podle pravidel MMA. Nastupuje domácí hvězda Jan Homolka a hala bouří. Začíná první kolo, které se odehrává v postoji. Borci se oťukávají, čekají na zaváhání soupeře. Padne pár úderů z nichž jeden nečekaně zasáhne Homolku, který padá na zem. Hala ztichla a nikdo tomu nemůže uvěřit. Vítězí tedy Bahník KO v 1. kole. Tohle je vítězství, jehož si bude hodně vážit. Do tohoto zápasu vcházel Jan Homolka v kategorii MMA jako trojnásobný vítěz, bez porážky. Dočkáme se odvety?

12. zápas K1 / +96kg / 3x3min
Jan Soukup (Kaylutogi Acydemy + Lanna gym) X Henriques Zowa (Simson gym)
Diváci se jistě těšili i na tento souboj, byl však zrušen kvůli nemoci Jana Soukupa.

Úderem půlnoci je dobojováno a v prosinci se můžeme těšit na další Noc válečníků s magickou „třináctkou" v záhlaví.

Prohlédněte si přiloženou chronologicky sestaenou fotogalerii, o atmosféře bojů Vám napoví více.

Autor: text TOMÁŠ KÜHNEL, foto BOHUMIL KUČERA