Večer načalo zajímavé motivační a promoční video Hakim gymu, zvoucí do svých řad zejména mládež.

Tvrdý ráz akce udala drum exhibice Carnyx a Groove a následoval nástup a představení všech bojovníků večera. Před prvním soubojem ještě vystoupily dívky z Aerobic MK Kladno.

Noc válečníků 13 / Kladno 14. 12. 2017

Noc válečníků 13 / Kladno 14. 12. 2017

Noc válečníků 13 / Kladno 14. 12. 2017

A pak to přišlo…

1. zápas: K-1 / -65kg / 3x2 min.
Kateřina Lisová (Iron Fighters Kickboxing) X Kateřina Šídlová (Tiger gym )

- V prvním duelu večera se představily dvě bojovnice ve stylu K-1. Velice povedený úvodní zápas dvou dívek, které si rozhodně nedaly nic zadarmo. Lisová ovšem trefovala přesněji a celé tři kola byl zřejmý její tlak. Zaslouženě tedy vítězí Lisová 3:0 na body.

Noc válečníků 13 / Kladno 14. 12. 2017

2. zápas: THAI BOX / - 67 kg / 3x2 min
Marek Ziaja (SKS Arena Kladno) X Kamil „Wayne“ Káninský ( Gaňo gym Praha)

- Druhý zápas večera ve znamení thajského boxu. Domácí borec Marek Ziaja doslova vlétne do prvního kola a velice pěkně trefuje soupeře lokty. Zápas je pozastaven kvůli krvavému zranění Káninského. Hlava bleskově ošetřena a pokračuje se v boji. Během přestávky nejspíš dostal Wayne dobré rady ve svém rohu a druhé kolo vypadalo oproti prvnímu uplně jinak. Káninský vrací údery a jeden dokonce promění na KO soupeře.

Noc válečníků 13 / Kladno 14. 12. 2017Noc válečníků 13 / Kladno 14. 12. 2017

Napjatou atmosféru duelů trochu uvolnilo vystoupení mažoretek ze skupiny Květinky

Noc válečníků 13 / Kladno 14. 12. 2017

3. zápas: THAI BOX / -86 kg / 3x2 min
Martin Werner (Hakim gym Kladno) X Vladimír Macháček (Mystery gym Kladno)

- Souboj kladenských borců a dvou známých gymů. Velice pěkný zápas, kdy bylo vidět, že oba bojovníci chtějí doma vyhrát a mají svou část publika. Celá tři kola byl ale Werner přesnější a trefoval lépe a rasantněji údery. Macháček bojoval statečně, ale na vítězství to prostě nestačilo. Na body vítězí Werner.

Noc válečníků 13 / Kladno 14. 12. 2017


4. zápas MMA/ - 68kg / 3x3min
Ondra Balada(SKS Arena Kladno) X Egor Mačenkov (Spejbl gym Praha)

- První a také jediný duel večera podle pravidel MMA. Nejprve jen lehké oťukávání v postoji, ale bylo vidět, že Baladovi se chce dolů, víc neřešil a krásným takedownem hází soupeře na zem, kde je jako ryba ve vodě. Mačenkov se brání jako lev a čas od času se pokouší dostat souboj zpět do postoje. Celé tři kola vydrží nápor Balady i když mnohdy i jen silou vůle. Boj je velmi náročný. Balada zaslouženě vítězí 3:0 na body. Obdiv patří oběma borcům.

Noc válečníků 13 / Kladno 14. 12. 2017

5. zápas: THAI BOX / - 61 kg / 3x2 min
Milada Pachmanová (Hakim gym Kladno) X Pavla Kladivová (SKS Arena Kladno)

Další duel žen tohoto večera. Již při představování obou bojovnic je publiku jasné, že tohle bude ostrá bitva. Velice krásný zápas plný napětí. Celá tři kola je ale zřejmý tlak Kladivové, která pěkně kombinuje a soupeřku v rohu často nakrmí údery. Nakonec vítězí 3:0 na body Pavla Kladivová.

Noc válečníků 13 / Kladno 14. 12. 2017

V poděkování Pavly Kladivové došlo na emotivní moment, kdy s Honzou Homolkou rozvinuli fotku kamarádky Anety, Pavla jí tenhle souboj věnovala. Anetka, mladičká bojovnice SKS Arény, tento týden prohrála nerovný boj se zákeřnou nemocí.

Noc válečníků 13 / Kladno 14. 12. 2017

6.    zápas THAI BOX / -63kg / 3x2min

Erik Micka (TKBC Praha)  X Márk Rehák (Re-gym MT Hungary)

- Do ringu vstupuje dravé mládí. Rehák předvedl předlouhý a sebevědomý rituál, Micka postával znuděně u provazu. Nejspíše měl chuť říci něco jako: „Pojďme už na to… No tak se vyblbni, já tě pak smáznu“. Ale dopadlo to jinak. Tvrdý souboj Česko vs. Maďarsko. Dva patnáctiletí borci, kteří ovšem  nejsou žádnými začátečníky. Oba válečníci už mají za sebou něco odzápaseno a zkušenosti jsou vidět. Maďarský zápasník dává okatě najevo, že si je jistý výsledkem. Micka se ale velice pěkně snaží to Rehákovi trochu znepříjemnit. Tříkolová bitva ze které vychází jako vítěz Rehák.

Noc válečníků 13 / Kladno 14. 12. 2017

7. zápas KYOKUSHINKAI KARATE / -79kg
David Kratochvíl (Kakutogi Academy) X Badar Maté (Kiyosumi dojo Debrecen Hungary)

Novinkou na noci válečníků je nejtvrdší forma karate. Opět zápas Česko vs. Maďarsko. Oba karatisté v kimonech vlétnou do zápasu v obrovské rychlosti a kdo si říkal, že to nemohou vydržet, tak se mýlil. Jako vítěz z tohoto duelu vychází Maté 2:1 na body.

Noc válečníků 13 / Kladno 14. 12. 2017

8. zápas BOX / -70kg / 10x3min
Karel Hořejšek (manažer Jaroslav Vodrážka) X Ondřej Budera (manažer Lukáš Konečný)

Jeden z hlavních taháků večera. Publikem milovaný Karel Hořejšek. Při nástupu, kterému předcházela státní hymna, hala ožije a všichni povzbuzují domácího borce. Hořejšek je téměř po celou dobu zápasu v převaze. Budera moc neví kudy na svého soupeře, spíše vyčkával jestli Karlovi nedojdou síly či na chvilkovou nepozornost, kdy by mohl zasadit zásadní úder, to se mu nepovedlo. Krásný zápas plný emocí se ale povedlo Buderovi vydržet až do konce, byť v posledních sekundách desátého kola Karel našel někde nové síly a zasypal ho velkou sérií úderů. Zaslouženě vítězí a novým šampionem této váhy se stává Karel Hořejšek.

Noc válečníků 13 / Kladno 14. 12. 2017

Noc válečníků 13 / Kladno 14. 12. 2017

Na své si poté přišly hlavně ženy při vystoupení kulturisty Pavel Berana.

Noc válečníků 13 / Kladno 14. 12. 2017

9. zápas: K-1 / -70kg / 3x3 min.
Martin Gaňo (KTSO Praha) X Hassan Toy (ARJ Holland)

A máme tu finále večera. Ostřílený sympaťák Martin Gaňo vs. sebevědomý a na první pohled ostrý borec Hassan Toy. Turecký zápasník žijící v Holandsku. V prvním kole Gaňo přesnější a hezky zasahuje soupeře. Ve druhém kole se bohužel karta obrací a Gaňo je ke konci kola počítán. Ve 3.kole turek pokračuje v náporu a otřesený Martin Gaňo je opět počítaný. Hassan Toy vítězí KO ve třetím kole, je v euforii.

 Noc válečníků 13 / Kladno 14. 12. 2017

Hodinu před půlnocí je dobojováno. Budeme se těšit na další díl téhle dnes již legendární série kladenských galavečerů bojových umění, Nocí válečníků. To vše zejména díky Pavlovi „Hakimovi“ Majerovi a jeho týmu.

Prohlédněte si přiloženou komplexní a chronologicky sestavenou fotogalerii, o atmosféře bojů Vám napoví více.

Autor: TOMÁŠ KÜHNEL (text, výsledky), BOHUMIL KUČERA (foto, text).