O víkendu se konal pro milovníky sportovního aerobiku a fitness týmů třetí nominační závod sezóny rozhodující o postupujících na mistrovství světa. Boje na závodní ploše se odehrály v Semilech a je definitivně rozhodnuto o reprezentantech České republiky pro tento rok.

Neotřesitelnou pozici české jedničky v kategorii dospělých fitness týmů grande (17 a více let) potvrdilo seskupení děvčat L. Novotná, L. Schöppelová,  N. Šubinová, S. Smrčková, E. Páleníčková, A. Zderadičková, které s choreografií Magdalény Husákové na téma „Cirkus“ dokonce na předešlých závodech v Ostravě vysoutěžilo titul EXCELENT. Ten se uděluje pouze v případě dosažení pravidly stanovené hranice udělených bodů získaných porotou za předvedený „excelentní“  výkon.

Děvčata závodící v dospělé kategorii mají ovšem ve svém klubu také zdatné mladší juniorské kolegyně E. Bízkovou, K. Charvátovou, N. Dryjákovou, N. Cmuntovou, K. Sobotkovou, T. Machovou a A. Štverákovou, které společně, opět na choreografii Majdy Husákové „Street gang“, obsadily na závodech 3. místo. I ony si svým sportovním výkonem v jarní části soutěže zajistily postup na mistrovství Evropy, které se uskuteční  již příští týden v Karlových Varech, a na podzimní mistrovství světa v Holandsku.

Do Holandska se z kladenských klubů podívá v říjnu také Fit studio Venuše se svým uměním na stepech a dále Sport Academy Kladno sester Proškových, kterým se podařila dvojí nominace v kadetských kategoriích (11 – 13 let) fitness performance (Vavříková, Filipovská, Hájková, Růžková, Belzová)  a dua (E. Růžková, T. Filipovská).

Všem gratulujeme a příští týden držíme palce na závodech v Karlových Varech. Zcela jistě se některému z kladenských klubů podaří vybojovat evropskou medaili a třeba i titul šampióna.

Jitka Švihálková