Jedenatřicetiletý hráč má za sebou pestrou minulost. Česko je totiž pátou zemí, kde bude hrát nejvyšší soutěž. Působil například v Piacenze, Bologni, Montpellieru, Paříži, Sivasu a pěti polských klubech, přičemž jeho posledním působištěm byla Bydgoszcz.

Tip na 202 cm vysokého hráče dostal asistent Petr Klár od manažera Mattiho Hietanena. Jde prý o skvělého hráče, jenž ale rok nehrál vinou zranění, proto sešel z očí.

„Normálně by byl v cenové relaci, na kterou bychom nikdy nedosáhli. V Čechách chce prokázat, že má na to dostat nás minimálně do první čtyřky," uvedl druhý kouč Kladna s tím, že nižší plat v klubu dohání prémie od svazu za umístění.

„Jsem rád, že to akceptoval, protože jsou hráči, kteří chtějí čisté peníze, aniž by byli motivovaní ař do konce sezony. Bylo to od něj hodně pozitivní," řekl Klár a dodal, že o kladenském klubu se ví, že platí včas. „Takové věci si hráči mezi sebou řeknou," dodal.

Mimochodem, Kladenští jako vítěz Českého poháru budou hrát evropský pohár CEV, v němž v prosinci narazí na rumunské Galati.

Juniorský mistr světa, finalista Champions league a evropský šampion Gromadowski měl o Kladnu dobré reference. Přál si klub, jenž bude působit v evropských pohárech a v domácí soutěži bude mít největší ambice.

Jeho číslo 14 nosila kladenská legenda Borek Fokt. Teď bude patřit Polákovi. „Borek přechází do nově založeného béčka, s kterým budeme hrát krajský přebor. Našim cílem bude postup do národní ligy," prozradil Klár.

Pravidelně hrát tak budou mladíci Kozak, Lenc a další, jako třeba talentovaný nahrávač, jenž přijde z České Třebové. „Když bude potřeba, tak nastoupím i já," usmál se Klár, jenž hrával smečaře či univerzála.