Nymburk je díky své dlouhodobé úspěšnosti v Lize mistrů a dvěma postupům do Final 8 v posledních dvou sezonách aktuálně na šestém místě klubového žebříčku. Vešel se tak mezi nejvýše nasazenou osmičku společně s Tenerife, AEk Aténami, Burgosem, Nižným Novgorodem, Hapoelem Jeruzalém, Štrasburkem a Holoní.

Na tyto celky tak sice nemůže narazit, ale i tak na něj číhají velmi těžší a atraktivní soupeři. Ve druhém koši je mimo jiné Pinar Karsiyaka, který vyřadil Nymburk v letošním čtvrtfinále a postoupil až do finále. Nebo Dinamo Sassari a Dijon, se kterými se Nymburk také utkal v minulé sezoně.

Ve třetím koši jsou pak další turecké celky Darussafaka, Galatasaray, Tofas Bursa, španělské týmy Manresa a Málaga či německé překvapení uplynulé sezony Ludwingsburg. „Žádné konkrétní přání nemáme. Teď je těžké odhadovat sílu jednotlivých soupeřů, protože stejně jako my prochází většina klubů v létě výraznou obměnou. Jisté ale je, že nás rozhodně nečeká nic snadného a ať los dopadne jakkoli, přinese nám a našim fanouškům atraktivní zápasy,“ řekl výkonný ředitel klubu Ondřej Šimeček, který je na losu v sídle FIBA osobně přítomen.

Letošní sezona Ligy mistrů přináší mírně upravený herní systém. Stejně jako v minulém ročníku se bude základní část hrát v osmi skupinách po čtyřech týmech. Už však nepostoupí přímo dva nejlepší celky z každé skupiny, ale pouze vítězové. Týmy na druhém a třetím místě budou muset do baráže, kde je čeká série na dvě vítězství o další postupové místo do osmifinálové skupiny. Pro poražené v baráži a pro celky na čtvrtých místech skupin sezona končí. Po osmifinále následuje čtvrtfinále opět jako série na dvě vítězství a vítězové postoupí na závěrečný turnaj Final 4.

Nasazení pro los Ligy mistrů:

1. koš: Tenerife, Burgos, AEK Atény, Nižnij Novgorod, Nymburk, Hapoel Jeruzalém (trenér Amiel), Štrasburk (Bohačík), Holoň.

2. koš: Besiktas Istanbul, Karsiyaka, PAOK Soluň, Sassari, Brindisi, Dijon, Oostende, Szombathely.

3. koš: Galatasaray Istanbul, Darussafaka, Tofas Bursa, Manresa, Malaga, Ludwigsburg, VEF Riga, Rytas Vilnius.

4. koš: Lavrio, Oldenburg, Ostrów Wielkopolski, Igokea Aleksandrovac, 4 kvalifikanti.

David Šváb