„První utkání jsme hráli se sedmi lidmi. Chyběli Bóhm, Linz a Šrámek. Během zápasu si ještě zablokoval záda Sobotka, takže nám Ústí půjčilo svého blokaře,“ přiblížil trenér Kladna Jindřich Licek. Na druhou stranu ani soupeři nebyli kompletní. „Kluci se ale o výhry poprali. Bylo vidět, že chtějí uspět.“

V pátek šlo Kladno do turnaje z těžké přípravy v posilovně, ta se promítla do jeho výkonu až v sobotu odpoledne, kdy ho čekali dva němečtí protivníci. Nejprve sice porazilo Bad Dürrenberg–Spergau 2:1, v posledním vystoupení však podlehlo Drážďanům 1:2 a tím nakonec skončilo druhé. Obě utkání odehrálo opět se zapůjčeným blokařem.

„Zápasy se nesly ve stejném duchu jako páteční. Soustředili jsme se na servis a obranu. V závěrečném zápase už se projevila obrovská únava. Bez střídání to bylo náročné. Škoda naší marodky, mohli jsme vyzkoušet všechny hráče,“ uvedl Lickův asistent Zdeněk Šmejkal, jenž tým v sobotu vedl.

Zajímavého soupeře přivítají volejbalisté Kladna v pondělí (18) a úterý (10.30). Ve sportovní hale Centrum jim bude sokem německý vicemistr SCC Berlín, za kterého nastupují tři čeští reprezentanti (Škach, Popelka, Kryštof), kteří se však připravují na baráž o ME.

„To je dobře, alespoň si zahrajeme proti jiným hráčům, naše dobře známe,“ prohlásil kouč Kladna Jindřich Licek, jenž doufá, že vyjma Böhma nastoupí všichni marodi.