Závod žen bude zajímavý i z pohledu Kladna, jeho favoritkou je odchovankyně AC Tepo Eliška Klučinová. Ta je halovou mistryní z let 2011 a 2013. Celkem má z halového vícebojařského MČR už pět cenných kovů. Naposled ovšem na tomto podniku startovala v roce 2013. Loňskou halovou sezonu neabsolvovala žádný víceboj, jelikož byla po operaci ramene. Letos už za sebou jeden má. Na mezistátním utkání v Madridu triumfovala výkonem 4580 bodů, čímž momentálně figuruje na druhém místě letošních halových světových tabulek. „Halové MČR jdu, jelikož se obávám, že můj výkon z mezistátního utkání nebude stačit na nominaci na HMS. Na mezistátku jsem byla nemocná a bohužel ještě nejsem úplně fit, takže jsem sama zvědavá, jak se s tím o víkendu poperu,“ nechala se slyšet Klučinová, jejíž největší rivalkou bude tradičně Kateřina Cachová.

Na startu by neměla chybět ani loňská mistryně Kateřina Dvořáková. Dcera legendárního Tomáše Dvořáka je závodnicí Dukly Praha (ochovankyní Kladna) a na mezistátním utkání vylepšila hodnotu osobního rekordu na 3978 bodů.

Halové mistrovství České republiky ve vícebojích proběhne ve dnech 9. – 11. 2. v atletické hale Otakara Jandery v pražské Stromovce. Celý program odstartuje v pátek dopoledne, kdy zahájí mistrovská klání mládežnické kategorie. V sobotu se utkají o cenné kovy ženy i juniorky a muži rozjedou své dvoudenní měření sil, které vyvrcholí v neděli večer.