Před rokem museli Kladeňáci bojovat se svízelnou situací. Kouč Drahomír Kadlec marodil a jeho povinnosti museli v prvních šesti týdnech přípravy převzít jeho pomocníci – asistent kouče Milan Maršner a také bývalý vedoucí mužstva Adam Karnet. Chlapci to loni zvládli, ale letos je Drahoš Kadlec ve formě a přípravu zahájil on sám.

Zatím nezměněný kádr se naposledy sešel při tradičním pohodovém vánočním hokejovém mači mezi výběry Čuka a Geka (bratři Martin a Daniel Hnízdilovi), který se odehraje v závěru ledna ještě jednou. Jinak ale tvrdě dře, a to tradičně v pondělí (výběhy), středu (většinou tae-bo) a čtvrtek (posilovna).

„Byli jsme prakticky kompletní až na Tomáše Jelínka, který doléčuje břišní úpony, a také Michala Dědiče – ten scházel kvůli pracovním povinnostem. Naopak už trénovali na podzim dlouhodobě zranění Radim Štěpáník a David Šrámek. Z toho máme radost a snad jim zdraví vydrží," těšilo asistenta trenéra Milana Maršnera.

Hned první den čekal borce docela náročný běh sněhem. Osmkrát absolvovali trať dlouhou 660 metrů.

„Udělali jsme to v takové intenzitě, jakou už máme vyzkoušenou. Bylo to jen na rozdýchanou," usmál se Maršner, kterého čeká náročné jaro – dokončení základní části extraligy, pak s největší pravděpodobností play-off, do toho ještě přípravy na MS do 18 let, které se odehraje v červnu v anglickém Sheffieldu.

„Nejblíž nás čeká soustředění v Plzni, kde dáme šanci ještě některých hráčům, které jsme neviděli na předešlé akci v prosinci. Z Kladna mám v osmnáctce zatím obránce Davida Procházku a počítám tam Jana Prokopa, který sice nastupuje v mužích za svůj Rakovník, ale hraje i za mladší dorost Kladna," dodal Milan Maršner.

Start jarní části soutěže čeká muže Alpiqu 5. března v Plzni, tedy v hale vedoucího celku tabulky. Doma si zahraje až o týden později s KERT Parkem Praha, který už po půlroce opustil ex-kladenský trenér Jiří Tyburec.