I teď je čekal složitý úkol. Za stavu sérii odjížději dvakrát do Kladna, kde je Jungle B přivítali se svými hokejovými posilami Divišem a Eberlem. Klíčem byl asi sobotní mač, do něhož Kladeňáci vstupili lépe a ve 21. minutě vedli po brance Diviše z přesilovky 2:0. Jenže soupeř do druhé pauzy snížil a v poslední třetině se mu ruce uvolnily. Výsledkem byly dva zásahy v početní výhodě, pak další dva a nakonec ještě trefa na 6:2 do prázdné brány poté, co Jungle v marné snaze o zvrat odvolali gólmana.

V odvetě byla vyrovnaná pouze první třetina (1:1), pak se Třebíz opět utrhla a nastřílela ve druhém dějství čtyři branky. Domácí už na zvrat sílu nenašli.
Ve druhém semifinále byl Buštěhrad proti Bressonu vysoce favorizován a do druhé části série vstupoval za stavu 1:1 na zápasy. Jenže bez hokejistů Kally a Rudovského, což bylo v sobotu hodně cítit, i když pro změnu pomohl šikovný někdejší hokejový reprezentant do 20 let a hráč Kladna Hudíček.
Bresson ukázal po několikáté morální sílu, když se nevzdal ani za stavu 2:5, otočil ho na 7:5 a přestál i závěrečný nápor Vlků.

V odvetě se držel jen do 11. minuty. To favorit uvolnil stavidla svého umění, rychlosti, šikovnosti a důrazu, rychle ve skóre utekl a nakonec dominoval v poměru 13:4.

Buštěhrad je také jediným celkem, který je zřejmě schopen porazit v sérii Třebíz, kterou však podle zákulisních informací mohou posílit karlovarští hokejisté v čele s Václavem Skuhravým.

Finálová série začne o víkendu ve Slaném. V sobotu 6. června se hraje od 9 hodin a v neděli od 11 hodin.

Výsledky:

Bresson – Buštěhrad 7:6 (Šíma 2, D. Král 2, Mikeš, Vorlíček, Sixta – Omrai 2, Hudíček 2, Fišer, V. Bomba) a 4:13 (J. Vršek 2, Ondráček, Mikeš – Olič 3, Rudovský 3, Babický 2, Hudíček 2, V. Bomba, Voigt, Duras). Konečný stav série: 3:1 pro Buštěhrad.

Jungle B – Třebíz 2:6 (Holomčik, Diviš – J. Bálek 2, Průcha, Mraček, M. Bálek, Novák) a 3:6 (Diviš, Anis, Šrankota – Korbel 2, Novák, Lomička, M. Bálek, Průcha). Konečný stav série: 3:1 pro Třebíz.