Hlavně suverfavorizované Dynamo Rozdělov se ale hodně trápilo, zejména v úvodním střetu. Ačkoliv soupeři, rezervě Jungle Fever, nedorazila její největší opora, hokejista Richard Diviš, držel se outsider zuby nehty.

Fantasticky chytal hlavně brankář Fajt a ještě minutu a půl před koncem držel svůj tým na stavu 1:1. Poté ale nestačil na ránu Aleše Romana z kruhů. ještě loni borec extraligového mistrovského Kladna tak potvrdil svoje kvality a v důležité chvíli prokázal, že je největší ofenzivní postavou svého mužstva.

Odveta už tak dramatická nebyla, byť se Diviš dostavil. Dynamo ve druhé části uteklo na 5:1 a překonalo i kritickou chvilku v úvodu posledního dějství, kdy inkasovalo gól a poté hrálo dlouho ve dvojnásobném oslabení.

Druhá série zatím patří Třebízi. Ta se v prvním utkání proti nižborským Keltům mohla opřít o mimořádnou střeleckou potenci Bajzy, který převzal úlohu obvyklých kanonýrů a čtyřmi trefami zajistil svému celku poklidný výsledek 7:3.

Odveta už tak lehká pro Defekt nebyla. Nižbor se sebral, a přestože ke své nevoli hrál hodně v oslabení, dlouho se držel ve vedení 2:1.

V posledním dějství ale brzy vyrovnal Korbel a Hulín tři a půl minuty před koncem zlomil Kelty druhou trefou. Ti pak odvolali gólmana, což Korbel nejprve potrestal zvýšením na 3:1, ale následně ještě Nižborský Krásl zažehl plamínek naděje. Scházelo však pouhých deset vteřin a ty už Defekt ubránil.

Série pokračují o nadcházejícím víkendu, oba favorité musí k postupu vyhrát ještě jedno utkání.

Výsledky: Dynamo Rozdělov – Jungle Fever B 2:1 (Marcínek, Roman – Bejšovec) a 7:2 (Váša 2, Káranský, Prchal, Roman, Majer, Koláčný – Fišer, Joch). Stav série: 2:0.

Defekt Třebíz – Kelti Nižbor 7:3 (Bajza 4, J. Novák, P. Novák, Korbel – Kohout 2, R. Novák) a 4:3 (Korbel 2, Průcha, Hulín – Dvořák, Novák, Krásl). Stav série: 2:0.