Tři čtvrtfinále přinesla velmi vyrovnané souboje, jedno dokonce rozhodovaly až nájezdy ve třetím, rozhodujícím mači. To béčko Beer Stars dokonalo obrat proti rezervě Jungle Fever. Prohrávalo 0:1 na zápasy a 1:3 ve druhém duelu. Ten ale v závěru otočilo (rozhodující trefa Švenkrt) a více štěstí mělo i v rozhodujícím utkání, kde vyhrálo na nájezdy 4:3. A podobně se vyvinul třetí mač. Jungle vedli 2:0 po dvou třetinách, pak zase 3:1, ale kluci od Bejčků nic nebalili. Opět díky Švenkrtovi srovnali a v nájezdech uspěl jediný Čenda Cajthaml.

Perlička přišla hned v úvodu v zákulisí mače. Švermovský brankář Červenka na první duel zaspal a nahradit ho musel Švec. Snažil se, ale snažit se musel také Červenka ve zbývajících zápasech, kdy si však u týmu průšvih vyleštil.

To vítěz základní části Dynamo Rozdělov vyřídil béčko Nového Strašecí hladce 2:0 na zápasy po výsledcích 5:0 a 10:3. Byť bylo Dynamo velkým favoritem, přece jen se čekalo, že ho Bubáci potrápí víc.

Přitom se posílili o několik borců A týmu, ale ani hvězdy druhé ligy a exmistři republiky Krtičky a Sýkory (oba vyhráli titul s Habešovnou) nevyzráli na skvěle chytajícího L. Českého. Dynamo litovalo jen zranění nejproduktivnějších borců Romana se Zahradníkem.

Také Falcon měl být snadným soustem pro Beer Stars A, ale poté, co první duel prohrál skutečně jasně 1:5, ve druhém byl blíže výhře. Ve třetí části na hřišti kraloval, vyrovnal z 1:3 na 3:3, pak ale urazil sportovní štěstěnu. Zazdil tutovky včetně trestného střílení Adamovského a v prodloužení padl po trefě Košára 3:4.

Zajímavostí byl start Jiřího Kopeckého. Ještě v sobotu vybojoval titul mistra republiky v dresu Alpiqu Kladno, ale hned po oslavě posílil mateřský Falcon, který hrál kromě brankáře Kolíska se všemi esy ze slavných časů, kdy bojoval ve druhé lize. Kopeckému fandili také spoluhráči z Alpiqu Honický a Ogurčák. Přitáhli i pohár.

Nejdramatičtějším nebo spíš nejhektičtějším střetem byl podle předpokladu souboj obhájců trofeje z Třebíze s Buštěhradem. Jeho hráči neunesli sobotní stav 2:6 a Borč dokonce chytil pod krkem rozhodčího Švenkrta, který duel ukončil. Druhý den už pískali raději rozhodčí z Mostu a ti zápas zvládli. Buštěhrad ale nikoliv. Přestože vedl 2:1, zbytek souboje patřil Defektu a ten otočil na 5:2.

Semifinále se odehraje o nadcházejícím víkendu. Beer Stars vyzvou Třebíz v sobotu od 11.30 a 17 hodin, Dynamo se utká s Beer Stars B v sobotu od 9 a v neděli od 11.30 hodin.

Čtvrtfinále: Dynamo Rozdělov – Nové Strašecí B 2:0 (5:0 a 10:3), Beer Stars A – Falcon 2:0 (5:1 a 4:3 pp), Defekt Třebíz – Vlci Buštěhrad A 2:0 (5:0 kont a 5:2), Beer Stars B – Jungle Fever B 2:1 (4:7, 4:3 a 4:3 ss).

Semifinálové dvojice: Dynamo – Beer Stars B, Beer Stars A – Třebíz.