O víkendu se odehrála pouze čtyři utkání, oba vítězové opanovali svoje série bez zaváhání.

Favorizované Dynamo bez zraněného produktivního Zahradníka se proti Beer Stars B také trochu trápilo. Když ve druhé třetině prvního utkání neuhlídalo dvakrát Malíka a ten zvýšil na 3:1, mělo namále.

Pomohla mu chyba nejzkušenějšího borce Beer Stars Cajthamla, jenž vteřinu před koncem prostředního dějství namazal Ungrmanovi na gól na 3:2 a Dynamo už pak zásluhou slepených branek Prchala a Romana obrat dokonalo.

V odvetě už kralovalo, když brzy vedlo 2:0 a ve druhé části skórovalo zase těsně před koncem druhé části. V závěru pak Káranský do prázdné klece pečetil na 4:0 a 2:0 v sérii.

Beer Stars A si opatřili na souboj s Třebízí hokejistu Antonína Melku, jehož příbuzný Jiří hraje v týmu normálně. A udělali dobře. Talentovaný borec skóroval dvakrát v prvním mači a čtyřikrát ve druhém, dal tedy přesně polovinu z 12 úspěchů Švermováků.

Ti se před sezonou spojili s Amálkou Hooligans a vyplatilo se – jsou ve finále.

V divokém úvodu prvního dějství si obě strany dokazovaly, kdo drží mrštnějšího kalašnikova – za pět minut to bylo 3:3.

Poté se vše uklidnilo, ve vedení se však dál střídaly obě strany až do stavu 5:4 pro Třebíz.

Ta ale nezvládla poslední část, nechal Dvořáka vyrovnat, pak se ještě trefil Melka a Kudrna do prázdné klece překvápko potvrdil.

Odveta Třebízi, která narozdíl od soka svou hokejovou posilu Valského postavit nemohl (hráč pouze utkání sledoval) nevyšla ještě víc. Na úvodní Melkův zásah z přísně nařízeného trestného střílení ještě odpověděla, dokonce vedla 2:1. Ale pak už kralovali Beer Stars.

Hlavně díky čtyřgólovému Melkovi, který navíc přidal i jednu asistenci.

v závěru sice právě chyboval, namazal soupeři půl minuty před koncem na gól na 4:3, ale vzápětí sám chybu napravil a pečetil při power–play Třebíze na konečných 5:3 a 2:0 v sérii.

Co se týče finálových ambicí, jsou Rozdělovští určitě raději, že nepostoupila Třebíz, které loni poměrně jasně podlehli a její styl jim nevyhovuje. To Beer Stars by raději hráli derby se svým béčkem, ale Dynamo už v sezoně také zdolali, a tak se diváci mohou těšit na skutečný vrchol sezony.

Finálový program

Sobota 11. června:
Dynamo Rozdělov – Beer Stars (9, hodin).

Neděle 12. června: Beer Stars – Dynamo (11) a případný třetí zápas Dynamo – Beer Stars (17).

Vše na hřišti u zimního stadionu.

Finálové perličky

Do série by teoreticky mohli zasáhnout takoví hráči jako Jaromír Jágr, Patrik Eliáš, Tomáš Vokoun či Otakar Vejvoda. Všichni si v minulosti zahráli za Beer Stars či spojenou Amálku, ale na letošní soupisce nejsou.

Dynamo už soutěž jednou vyhrálo. Stalo se tak v roce 2002, kdy přemohlo ve finále zaniklý celek Cvrčovic. V kádru je ale jediný pamětník úspěchu – Tomáš Fujan.

Hned osm hráčů Dynama si v minulosti vyzkoušelo dres Amálky Hooligans, která se před sezonou spojila s Beer Stars. Největší zkušenosti z dresu finálového soka mají Martin Seidl a Karel Káranský, dále Martin Karpíšek, David Prchal, Lubor Český, Dan Červený, Tomáš Fujan a Ladislav Čejka.

Skutečnou raritou je Karel Káranský, jenž hrával za Amálku i Beer Stars.

Ve finále se objeví i reprezentanti. Dynamovec David Tyburec vyhrál hokejbalové MS v Plzni a teď se chystá na další v Bratislavě. Od pátku je ale reprezentační soustředění, Tyburec tak zřejmě stihne jen případný třetí duel. V reprezentaci hrával i Martin Seidl. Antonín Melka je hokejistou Kladna a reprezentoval ČR v mládežnických kategoriích, ne však na MS.

V základní sezoně si oba celky naložily do kožichu. V úvodu Beer Stars přehráli Dynamo 6:1, v následném Kladenském poháru dokonce 6:0. Jaro ale patřilo soupeři, zlikvidoval soka 12:2!

Před patnácti lety se stali vítězem play–off hráči už zaniklého klubu Hospital Devils. V jeho řadách tehdy nastupovali hráči, kteří budou o víkendu stát proti sobě – na straně Dynama Lubor Český a Marek Váša, na straně Beer Stars Stanislav Vodička.