Černá hvězda vedla po prvním víkendu 2:0 na zápasy, ale uplynulý víkend jí dlouho nevycházel. Buštěhrad zpevnil obranu, nasadil řadu posil z áčka a dovedl sérii do rozhodujícího pátého utkání. Nejprve vyhráli 6:2 a poté 8:3, když vyrovnaný stav zlomili až slepenými brankami Tichého a Protivy v závěru.

Rozhodující mač byl o něčem jiném. Černé hvězdě vyšel nástup, šla do vedení 3:0, a byť Vlci dlouho dotahovali, na zvrat už schopnost nenašli.

Vítězové měli ovšem docela kliku. Čtyři jejich asistence si připsal hráč číslo 13, který však vůbec není uveden v zápisu o utkání. Zřejmě se jedná o Petra Procházku, jenž s třináctkou skóroval v předešlých zápasech. „Je to chyba časomíry a rozhodčích, každopádně s výsledkem už se hýbat nedá,“ uklidnil Černou hvězdu předseda okresního svazu hokejbalu Zbyněk Zíma.

Druhá série byla naopak jednoznačná. Beer Stars také potřetí porazili Folem Slaný jasně 8:5 a vyřadili tak trojnásobného vítěze soutěže z posledních tří let. Slánští prohrávali na zápasy 0:2, proto už nesměli chybovat, ale hlavně zkraje nebyli s to uhlídat Marka Janečka a ten třemi góly dobře nastartoval svůj celek. Golemu dobře zahráli hokejisté Růžička (dva góly) s Valským, okleštěná sestava ale na nabitý Švermov neměla.

Finále startuje o nadcházejícím víkendu na sítenském hřišti.

Výsledky: Beer Stars B – Golem Slaný 8:5 (Janeček 3, Poupě 2, Švenkrt 2, J. Vrkota – Růžička 2, Křepelka 2, M. Kropáč). Konečný stav série: 3:1.

Černá hvězda – Vlci Buštěhrad B 2:6 (Procházka 2 – Forrai 2, Omrai 2, Rudovský, Protiva), 3:8 (Procházka 2, Malák – Omrai 2, Rudovský 2, Protiva, Tichý, Olič) a 8:4 (Veselý 2, Malák 2, Beran 2, Hájek, Dudek – Omrai 2, Rudovský 2). Konečný stav série: 3:2.