A měl co. Jeho tým vyhrál v pátek na palubovce nebezpečného Hradce Králové hladce 3:0 (18, 23, 22), aby dva dny na to  odevzdal duel outsiderovi zápasu. Borci z jihu Moravy si po nadšeném výkonu odvezli zaslouženou výhru 3:0 (24, 20, 18).

O nevyrovnanosti výkonů Kladna už toho bylo řečeno mnoho, toto ale předčilo všechna očekávání.  Kapitán Kladna Jan Poduška mínil, že mytí hlav bylo potřeba. „Nezačali jsme dobře. Mladý soupeř toho využil, dostal chuť, přestal se bát a hrál bez respektu. Naopak nás to totálně srazilo. Celkově byl obraz hry v náš neprospěch," uvedl.

V utkání ale byly momenty, kdy se zdálo, že jste do zápasu vrátili.
To je náš problém už od začátku sezony, kdy máme problém  s koncentrací. Jsme schopni hrát do stavu osmnáct osmnáct nebo dvacet dvacet a pak přijde v řadě pět nevynucených chyb jako v koncovce druhého setu. Snažíme se na tom pracovat, zatím na to  moc nejde.

Jak  se může stát, že o poznání zkušenější mužstvo než má soupeř jde do utkání nesoustředěné?
Stát se to může, protože všichni máme zaměstnání a volejbal je náš koníček. Nicméně by se to stát nemělo. Nemyslím si, že jsme nebyli koncentrovaní, ale soupeř k tomu ze začátku přistoupil výrazně lépe. Zodpovědněji.

Jaký byl rozdíl mezi utkáním v Hradci a domácím s Brnem?
Do Hradce jsme přijeli s tím, že tam je těžké vyhrát. Že by to byl spíš úspěch kdyby se to povedlo. O to víc jsme se na to připravili, o to víc jsme byli koncentrovaní a byla i větší chuť vyhrát. Na utkání s Brnem možná měla vliv neděle a dřívější začátek. Většina z nás přišla rozespalá, po obědě, a nebyla tam ta správná bojová morálka jaká by měla být.

Co jste v Hradci získali, tak jste lehkomyslně ztratili…
Je možné, že jsme se trošku uspokojili dobrým výkonem proti těžkému soupeři. V neděli to bylo obráceně. Do konce roku máme čtyři utkání a potřebujeme dvakrát vyhrát, abychom měli přes Vánoce klid.

Volejbalový program: O víkendu hostí volejbalisté Kladna (7.) dva nejhůře postavené  týmy tabulky I. ligy. V pátek v hale u Sletiště to bude ve 20 hodin Plzeň (11.) a v sobotu v hale Bios u zimního stadionu v 18 hodin Rakovník.