Kladenské libero Tomáš Kunc přiznal, že mezi hráči panovaly spory. "Snažili jsme se to urovnat a bylo vidět, že nám to pomohlo. Hra hned byla dravější, víc jsme si věřili a věřím, že jsme schopni se vrátit na úroveň, na které jsme byli před dvěma měsíci," uvedl šestadvacetiletý hráč.

Orli měli první dva sety dobře rozehrané, pokaždé ale dovolili soupeři rozhodující čtyřbodovou šňůru.

Také třetí set se lépe vyvíjel pro domácí. Za stavu 10:7 však prohráli následující fázi 1:8, přesto sadu strhli na svoji stranu!

Kunc mínil, že zápasy s Vary jsou vždycky dobré, protože nabízejí zajímavé výměny a tolik se nechybuje.

"Je to volejbal na jinačí úrovni. Z naší pozice, kdy je soupeř favorit, se nám hraje lépe než s někým slabším," přiznal a prozradil, že zranění zad, které ho na delší čas vyřadilo ze hry, se lepší.

"Cítím se líp, ale se zády je to běh na dlouhou trať. Do toho mě bolí kyčle, takže bolest se dokola střídá."

Hosté ve čtvrtém dějství využili hned první mečbol, který zařídil blokem Adam Zajíček. Bývalý kapitán Orlů přiznal, že od Kladna až takový odpor nečekal, když jej v poslední době provázely patálie.

"Tušili jsme ale, že nebude opakovat výkon z poháru a z Benátek. V důležitých momentech jsme si pomohli trpělivostí při čekání na chyby. Zejména v prvních dvou setech, které rozhodly," řekl reprezentační blokař Západočechů a přiznal, že mají problém se začátky setů.

"Pak se to těžce dohání a otáčí. Kladno nám k tomu trošku pomohlo svými chybami a nedisciplinovaností. Náš výkon ale mohl být lepší," podotkl Zajíček s tím, že po náročném programu trošku cítí únavu.

Karlovarsko se výhrou vyšvihlo do čela extraligové tabulky a má obrovskou šanci se na první pozici udržet. Kladno zůstalo šesté s velkou nadějí si polepšit na pátou příčku.

K tomu musí bodovat v příštím utkání v hale Beskyd, kde bude favoritem. "Pojedeme tam s pokorou," řekl před předposledním duelem základní části Tomáš Kunc.    

Kladno - Karlovarsko 1:3.

Sety: -23, -22, 22, -21. Esa: 10:10. Bloky: 8:10. Čas: 112 minut. Diváci: 450. 

Kladno: Špulák (13), Kyjanica (10), Seppänen (15), Kraffer (12), Platačs (5), Fortuník (2), libero Kunc. Střídali: Hýský (10), van Solkema (4), Andersen.