„Jsem, ale máme naději, že se to povede. Uvidíme," říká někdejší skvělý běžec.

Kladno má dokonce jednu zlatou ambici. Původem plzeňská diskařka Eliška Staňková je letos ve formě, splnila už dokonce áčkový limit na blížící se ME a českým tabulkám vládne. „V Ostravě bude možné ještě plnit limity na Evropu, ale tím se ona už nemusí zabývat. Bude závodit v klidu a věřím jí," tvrdí Klesnil.

Další dívka, výškařka Oldřiška Marešová, by teoreticky mohla dosáhnout na stříbro a stejně je na tom diskař Michal Fiala, který se letos do klubu vrátil z moravského angažmá.

Kladivo je vůbec tradičně výstavní kladenskou disciplínou. Za Fialou by klidně mohl skončit jeho dlouholetý kolega Miroslav Pavlíček. A třeba si pozici prohodí, kdo ví.

Určitou naději získat stříbro má podle Klesnila rovněž diskař Tomáš Voňavka, bronz by pak mohli atakovat sprinter Marek Bakalár na 100 m a tyčkař Lukáš Posekaný.

„Jsou tady i někteří další, kteří by mohli za určitých okolností překvapit. Třeba štafeta na čtyřikrát sto metrů Bakalár, Fajgl, Jánský a Frolík, jenže tam záleží na mnoha aspektech. Nebo můj syn Ondřej na patnáctistovce. Čas ho letos řadí až na osmé místo, protože se naši mílaři ohromně zvedli, ale kromě reprezentanta Holuši, jenž je na jiném levelu, jsou k poražení všichni," dodal Jiří Klesnil s tím, že na pětikilometrové trati by naopak se svými někdejšími časy kolem 14 minut byl suverénně lepší než aktuální špička.