Mladí hosté dlouho okupovali poslední příčku tabulky, dvě poslední utkání však vyhráli a do Kladna tak odjeli v dobré náladě, což se promítlo do jejich obětavého a nebojácného výkonu. Nic na tom nekazil fakt, že dvě sady prohráli vyloženě hladce.

Utkání také lépe začali. Rychle vedli 3:0 a až potom, co Graham zabodoval na bloku, skóre se překlopilo na stranu Orlů, kteří nalezenou herní pohodu přeměnili v hladkou výhru. Set zakončil Gonçalves, jenž vytloukl ostravský blok.

Při servisu Pawluna udělali Slezané v druhé části za stavu 7:6 pětibodovou šňůru. Posléze získali náskok pěti bodů a téměř bezchybnou hrou domácí nepustili do setu. Ten ukončil přímým bodem Pelikán.

Třetí dějství jasně ovládli Orli. I díky kvalitnímu servisu, na kterém vynikal univerzál Platačs, vedli v polovině sady o deset bodů. Setbol proměnil střídající Imamura, který vyhrál přetlačovanou nad sítí.

Také ve čtvrtém dějství se Ostrava po vysoko prohraném setu oklepala. Získala náskok čtyř bodů. V euforii hrající Slezané nechybovali, výborně útočili a po zásluze srovnali na 2:2.

V napínavém tie breaku šlo Kladno po dlouhé výměně do vedení 11:8. Pak se ale postavil na servis Dvořák, jenž měl velkou zásluhu na tom, že do koncovky utkání šel jeho tým v lepší pozici. Dokonce promarnil tři mečboly, přičemž Orli hned svůj první proměnili bodovým blokem Imamury.

Kladno dosud čelilo pouze dvěma mečbolům. V Beskydech jej odvrátilo, doma se Lvy ne.

Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášený kladenský univarzál Kristaps Platač, autor 32 bodů, z toho sedmi es.

Na druhé straně byl nejúdernějším hráčem Jarosinski (15).

Kladno - Ostrava 3:2 (15, -18, 16, -19, 15).

Esa: 12:9. Bloky: 10:12. Diváci: 400. Čas: 123 minut.

Kladno: Zajíček (6), Graham (8), Platačs (32), Seppänen (8), Gonçalves (7), Neves (2), libero Fernández. Střídali: Imamura (10), Kyjanica, Šálek.