Ta prohrávala v sérii 0:2, ale nechtěla se dát zadarmo. A nedala. Režírovaná skvostným výkonem Škodáka (4 góly) prakticky stále vedla, Falcon ale v závěru otočil havlůjem a Kalinou na 8:7. Outsider se ovšem ještě nedal a Martinovský si pět vteřin před sirénou při power–play vynutil nájezdy. V nich však Falcon vládl. Postupně se trefili Trupl, Majer i Kozina (ten už ne proti jedničce Hanzalovi, ale na střídajícího gólmana Hurycha) a favorit slavil postup.

Další kladenský tým Černá hvězda jel za stavu série 1:1 do Nového Strašecí, kde však místní rezerva domácí prostředí vůbec nevyužila. Hlavně neuhlídala hokejové posily Hoffmana, Kregla a Procházku a podlehla 3:7 a 2:5.

Rytíři Buštěhrad nečekaně zdolali v úvodním duelu série Slaný B, ale o uplynulém víkendu v dohrávce série už byli hodně matní. Na jejich obranu lze ale namítnout, že týmy posílené o hokejisty jsou skutečně o stupínek napřed a tady to nebylo jinak. Slaný navíc kromě Valského s Růžičkou (oba HC Geus okna) disponuje velkou silou i v klasických hokejbalistech a nasypalo do sítě nebohých Rytířů nejprve šest, poté dvanáct a nakonec deset gólů.

Slaný B se v semifinále utká s Kelty Nižbor a podle mnohých půjde o předčasné finále. Na druhou stranu vyrovnaná druhá dvojice Falcon – Černá hvězda také slibuje pořádný hokejbalový tyjátr.

Výsledky:

Sparta – Falcon 8:9 ss (Škodák 4, Kloček, Houska, Měrka, Martinovský – Majer 4, Trupl 2, Veselý, Havlůj, Kalina). Konečný stav: 3:0 pro Falcon.

Nové Strašecí – Černá hvězda 3:7 (Sulzer 2, Brhel – Hoffman 2, D. Bratičák 2, Procházka 2, Kregl) a 2:5 (Ryss 2 – Kregl 3, Marcínek, Procházka). Konečný stav: 3:1 pro Černou hvězdu.

Rytíři Buštěhrad – Slaný B 2:6 (Protiva, V. Klíma – Mervart 3, Šafář, Valský, Foukal), 2:12 (Kozák, Forrai – Kostinec 3, Mervart 2, M. Kropáč 2, J. Kropáč, Foukal, Valský, Černý, Růžička) a 3:10 (Protiva, Forrai, Zíma – Valský 4, J. Kropáč 2, Mervart, Černý, Kostinec, M. Kropáč). Konečný stav: 3:1 pro Slaný B.