To samé platilo také o obsazení sestupových pozic, přičemž se těžko posuzovala úloha tří nováčků, protože v nedávné minulosti nejeden novic okamžitě proletěl přeborem a postoupil do krajské I. B třídy.

Byť měl SK Velké Přítočno patřit mezi celky první poloviny tabulky, je jeho pozice podzimního mistra překvapením podzimní části sezony. Svěřenci kormidelníka Petra Fímana půjdou do jarních odvet se zajímavým náskokem šesti bodů!

Zkušený kouč byl překvapený jen mírně. „Věděl jsem, že podle složení mužstva budeme hrát nahoře, že ale povedeme s takovým náskokem, tak to jsem nepředpokládal,“ přiznal. Byť jeho tým prohrál šlágr podzimu se Švermovem 3:6, byla kvalitní defenziva základem úspěchu.

„Kromě dvou utkání jsme byli v obraně opravdu sní,“ pochvaloval si Fíman, sám bývalý zadák SK Kladno a připomněl, že ve zbývajících jedenácti zápasech pouze sedmkrát inkasovali.

„Celkově ale bylo naše mužstvo vyvážené,“ podotkl s tím, že se osvědčila letní slánská posila – stoper Ondřej Kuba, ze Zichovce se vrátil záložník Jan Snovický a marodku po delší době opustil ještě nedávno v blevickém dresu nejlepší střelec okresních soutěží Ondřej Měkota. „Navíc se nám docela vyhýbala zranění,“ doplnil.

První příčka je pro kouče zavazující. V žádném případě se nezříká role jednoznačného favorita druhé poloviny sezony a pokud by byl na konci postup, brali by ho všemi deseti. „Já každopádně chci postoupit, i když to hrajeme víceméně s dvanácti hráči,“ prohlásil Fíman, který v zimě načne třetí přítočenskou sezonu, a vyjádřil se k podzimnímu učinkování některých dalších týmů soutěže.

Například si nemyslel, že Švermov bude tolik ztrácet, nepředpokládal, že když na Novu,měli podle poměru sil na hřišti vyhrát 10:0, skončí kladenský celek třetí. Naopak ho nepřekvapilo učinkování nováčků z Buštěhradu, Zichovce a Zvoleněvsi.

„Je tam jisté nadšení, ale herní kvalita jim chybí. Nevěřím,že na tom budou na jaře lépe, protože hráčů na posílení moc není. Připouštím však, že jaro může být úplně jiné protože nás všechny čeká téměř čtyřměsíční přestávka,“ uzavřel Fíman.

Ještě k dalším dvěma týmům na bedně.

Švermov ctí, že nejen podzim odehrál s mladým celkem, přičemž běžnou součástí jeho sestavy byli dorostenci. Co se týče kladenského Nova, tak to mělo slaboučký rozjezd a naopak famózní finiš. Muselo se obejít bez loňského kanonýra Junga, který poměrně nečekaně pověsil v létě kopačky na hřebík. (ka)