1. Kelti Nižbor. Po několikáté se vrátil celek z Nižbora, kde se hraje hokejbal ještě déle než v Kladně, do zdejších soutěží. A musel začít úplně odspodu. Nicméně výkony podával takové, že by atakoval i čelní příčky ve vyšší – oblastní lize. Z patnácti utkání ztratil jediný bod za zmíněnou remízu se Slaným, nastřílel 110 branek (průměr na zápas 7,33) a co je ještě obdivuhodnější, je počet gólů inkasovaných – 21. To je na hokejbal skutečně málo a jediná Sparta v posledním duelu podzimní části dala tomuhle titánovi soutěže čtyři branky. Jinak vyrovnané duo brankářů Huml – Ježek udrželo čtyřikrát čistéonto. V útoku zářily posily z Prahy Novák s Benešem, ti zaznamenali dohromady pětatřicet tref. Jediné, co Nižbor netěší, je počet vyšších trestů – deset.

2. Falcon Kročehlavy. Tým se po letech vrátil do ligy, v níž začal svůj skvělý vzestup až do druhé ligy. Tu už ale dál hrát nechtěl, některé z opor se vrátily a staronový Falcon je na světě. Opět byl silný, i když na Nižbor neměl a prohrával s ním. Nicméně slíbená posila Havlůj (marodil po operaci), vůbec nejlepší hráč Falconu v historii, by mohla na jaře karty otočit. Jinak zářilo ofenzivní duo Majer – Trupl, skvělí jsou také Kalina s Dandou. Jen Nevařil své střelecké vlohy tolik nepotvrdil.

3. Černá hvězda. Když dorazila největší hvězda – Martin Dudek, hra Hvězdy šlapala. Jinak to bylo trochu horší. Hlavně ale tým zasáhly problémy kolem gólmanů. Se Škodákem se mužstvo loni nepohodlo a odešel, Kunc zase marodil. A tak mezi tyče musel i útočník Veselý. V plné síle bude tohle mužstvo postrachem každého soupeře stejně jako v minulých sezonách. Chybět mu ovšem bude nejproduktivnější bek Holeček, jenž přechází na jaro do Amálky.
4. Rytíři Buštěhrad. Ještě před rokem se jim všichni smáli. V tabulce měli pár bodů, skóre na straně inkasovaných branek atakovalo dvě stovky. Dneska se nesměje nikdo. Rytíři prostě pracovali, lepšili se a dnes je o jejich borce zájem i v jiných klubech. Třeba Delta z oblastní ligy si půjčila hned tři. Kde to týmu stále ještě tolik nejde, to je obrana – 68 inkasovaných gólů je moc. Naopak útok je skutečně nadaný. Hlavně plný pohybu a bude se pořád lepšit. Už teď je druhý nejlepší v lize. V play–off se s Rytíři musí počítat.

5. NFC Sparta Kladno. Jeden z nejstarších týmů Kladenska musel projít dalším velkým přerodem. A zdá se, že ho má úspěšně za sebou. Pod vedením Milana Vondráčka sparťané konečně víc vyhrávali než prohrávali a dokázali trápit i velké favority. Zářili veteráni: Čermák byl ještě produktivnější než navrátilec Fišer, nejstarší hráč Kloček je jako obránce třetí v kanadském bodování celku! Zajímavostí jsou poměrně nevyrovnané průměry brankářského tria: Škodák má výtečných 2,50, Hanzal průměrných 3,90 a Linhart hodně pod čarou – 8,00. Ovšem z jediného utkání… Na jaře bude Sparta už bez Fišera, takže slabší, nicméně do rozhodujících bojů by promluvit mohla.

6. Nové Strašecí B. Hlavně mladíci měli dostat možnost v tomhle mužstvu. To se také stalo, ale dobře je doplnili zkušení borci v čele s Beznoskou či L. Daenemarkem. Strašecí disponovalo nejširším kádrem. Protože pomáhali i hráči áčka, vystřídalo se v zápasech rekordních 32 hokejbalistů. Pohybově nadaný tým má jen malou ztrátu na třetí místo a mohl ba míchat kartami, jestli mu nebudou chybět zkušenosti. Případný úspěch bude odvislý i na pomoci borců druholigového áčka, které však může hrát při svých kvalitách hodně dlouho.

7. Golem Slaný B. Dvě poslední sezony ovládli, byť v základní části a tím spíš na podzim nezářili. To se opakovalo i nyní, je však otázkou, zda se jim při současné kvalitě složení okresní ligy povede dosáhnout zlatého hattricku. Bude to určitě nejtěžší v historii, ale kdo vidí hrát za Kladno hokej Jakuba Valského, jenž Slánské pravidelně posiluje, je mu jasné, že se to Golemu opět povést může. Zvlášť když se mu vrátí ještě J. Kropáč.

8. Kozel Unhošť B. Oproti minulým sezonám se tenhle kolektiv trochu proměnil. Posílili ho borci zaniknuvšího Extrému, ale hlavně dvě opory z druholigového Jungle Fever – Barták s Kubrem. Oba byli přínosem a Unhošť po špatném začátku přece jen nějaké body nasbírala. Dokonce se dostala na pozici, která mu zaručuje postup do play–off, avšak bude se o ní ještě přetahovat s Cvrčovicemi. Příjemným zjevem byl útočník Tomáš Tichý, autor třinácti gólů, naopak v bráně se tolik nevedlo prověřenému Holubovi. A co je hrůza, to je dvanáct vyšších trestů. S tím se jen oslňují ochozy, ne získávají body.

9. Sokol Cvrčovice. Co platí pro Unhošť v trestech, to ještě více o Cvrčovicích. S rozhodčími i soupeři mají trochu problémy, systém soudcování pro ně dobře nastaven není. Jinak by tým nemusel být tak špatný. Bohužel problémy má i nejlepší borec mužstva Cibulský. Pokud však Cvrčovice skloubí své tradiční nasazení s trochu mírnějšími výstupy, mohly by do play–off proklouznout.

10. Moribundus Kladno. Ó, tohle je zklamání. Po sestupu z oblastní ligy si chlapci věřili, že opustí tradiční poslední příčku. Nic takového se nestalo, naopak na první body čekali až do devátého kola, kdy senzačně přemohli Slaný B. Pak se sice zlepšili, nicméně další body už nevyčarovali, když v posledním kole prohráli 0:1 s Unhoští B. Mužstvo trápí defenziva, ideálně nechytali ani gólmani. Zmíněný poslední zápas to ukázal, protože posílil Moribundus navrátilec Linc a rázem vše vypadalo jinak. Ale ani v útoku tým fanoušků kladenského hokeje díru do světa neudělal. Jediný Martin Štěpánek s 18 body vybočuje z průměru. A možná ještě sedmigólový bek Výravský, jenž tady však jen hostoval z Narka a odejde.