První  vzájemný duel vyzněl pro favorizované Jihočechy, kteří si museli sáhnout na dno sil (23, -28, 24, 18).

"Určitě se od tohoto utkání můžeme odrazit. Naše hra jde nahoru, a když nebudeme mít výkyvy, které nás občas potkají, může to být zajímavý zápas s dobrým výsledkem," řekl před utkáním blokař Kladna Lukáš Kyjanica.

Slovenský reprezentant očekává po souboji s Budějovicemi další těžké boje. "Dosud jsme měli týmy pod námi a teď nás čekají kvalitnější. Doufám, že se nám podaří urvat nějaké body," uvedl borec, který má na kontě 51 úspěšných bloků, což ho řadí na čtvrté místo v extralize.

Letošní sezonu považuje za úspěšnou. Ať co se týče týmu, tak i vlastních výkonů. "Zatím jsem velmi spokojený. Uvidíme, zda naše dřina vyvrcholí dobrými výsledky v play off," podotkl třiadvacetiletý volejbalista.

Není tajemstvím, že už nějaký čas nastupuje s nepříjemným zraněním. Má natržené pouzdro ramenního kloubu potřebné pravé ruky. Řešit to míní až po sezoně.

"Momentálně se cítím dobře. Nemyslím na to. Snažím se jít naplno a odvést maximum," uzavřel rodák z Banské Bystrice, kterého fanoušci Orlů rádi vidí za základní čárou. Jeho servis totiž patří mezi nejlepší.