V pátek se před televizními kamerami běžel městský sprint v historické části města v úzkých uličkách, průchodech a kolem dalších kutnohorských památek. Závodníci na rozdíl od lesa museli tentokrát kromě mapy dávat pozor i na provoz na silnicích, dost vadila i mokrá historická dlažba.

V hlavních kategoriích se nejlépe dařilo Dlabajovi z SK Žabovřesky a Duchové z Lokomotivy Pardubice, kteří získali nejcennější mistrovské tituly.
Ve veteránských kategoriích byli úspěšní i závodníci z Kladenska.

V kategorii H55 se stal českým šampionem J. Cabrnoch, na stupně vítězů se postavil za třetí místo také Vinš (H40). V D60 získala bramborovou medaili za čtvrté místo Kellnerová (všichni KOB Kladno). V kategorii D35 skončila Bejčková (SKOB Stavimat Slaný) sedmá. Celkem se sprintu zúčastnilo okolo 800 závodníků.

Na sobotu a neděli se vrátili orientační běžci do svého obvyklého prostředí – do lesů v okolí Zdechovic. V členitém terénu bez velkých kopců, ale s rozmanitým porostem se v sobotu v semifinále bojovalo o účast ve finále A, kam postupovala první polovina startujících v kategorii, a podle výsledků se zároveň vytvářela startovní listina na nedělní finále s tím, že vítěz startuje poslední.

Z kladenských závodníků se v semifinále nejlépe dařilo Bejčkové – druhé místo (D35), do finále A ještě postoupili v H55 Cabrnoch (6.), v D60 Kellnerová (8.), v D55 Brumková (9.) a v H40 Vinš (15.).

V nedělním boji o medaile si svou pozici vylepšil Cabrnoch a ve finále H55A vybojoval opět stupně vítězů druhým místem. V D35 uhájila medailovou pozici třetí Bejčková. Další finálová umístění: 7. Kellnerová, 9. Brumková, 14. Vinš.

V hlavních mistrovských kategoriích zvítězili v H21 Smola z TJ Zlín a v D21 Dočkalová z Lokomotivy Pardubice.