Trenér poražených Milan Fortuník si posteskl, že vinou virózy v týmu a dalších komplikací v týdnu špatně trénovali.

"Z tohoto pohledu nebyl náš výkon zlý," mínil a prozradil, co jeho tým aktuálně nejvíc sráží. "Trápí nás, že nejsme schopni z dobrého servisu získávat body," posteskl si s tím, že první polovinu utkání odehráli dobře.

"Měli jsme však lépe zvládnout první set. Pak nám utekla koncovka třetího a za stavu 2.1 jsme začali hodně špatně poslední sadu. Tím bylo o osudu utkání rozhodnuto," uzavřel kouč poražených.

Úvodní set provázely bodové šňůry. Při poslední, tříbodové, se dostali hosté do těsného vedení. Později promarnili setbol, přičemž lépe podávající domácí po esu Šulce získali svůj druhý, který blokem Horáka využili.

V druhé části bylo většinou v těsném vedení Kladno, které mělo mírný náskok i v koncovce, již tentokrát zvládlo. Po bloku Špuláka mělo k dispozici setbol, který esem Grozera proměnilo ve vyrovnání.

Třetí set se lépe vyvíjel pro Odolku, která šla po esu Šulce do koncovky s náskokem pěti bodů (22:17). Orli ještě zabojovali, prohru ale neodvrátili. Poslední dva body soupeře však rozporovali.  

Do čtvrtého dějství vletělo Aero jako vítr. Při excelentním servisu Svobody vyšperkovaným třemi přímými body mělo k dobru vedení 6:0 a výrazný náskok si udrželo až do posledního míče. Mělo sedm mečbolů a proměnilo druhý útokem Šulce, který byl nejproduktivnějším hráčem zápasu (20).

„V prvním setu jsme sice tlačili servisem, ale myslím si, že jsme nehráli tak, jak bychom chtěli hrát. Třetí a čtvrtý set už asi ano a za nás důležité tři body," řekl po utkání kapitán Aera Marek Šulc.

„Nebyl to dneska krásný volejbal, máme dobrý pocit ze třech bodů, ale tým má na lepší hru. Důležité jsou však tři body. Stále je na čem pracovat,“ soudil trenér Aera Marcin Kryś.

Odolena Voda - Kladno 3:1.   

Sety: 25, -22, 20, 18. Esa: 12:8. Bloky: 10:10. Čas: 108 min. 

Kladno: Špulák (9), Kyjanica (6), Hýský (18), Seppänen (11), Platačs (1), van Solkema (3), libero Kraffer. Střídali: Fortuník, Andersen, Grozer (11).