Kladno je aktuálně šesté, což by na přímý postup do vyřazovacích bojů stačilo, Ostrava z osmé příčky ztrácí jeden bod, má však o utkání méně.

Oba soupeři v týdnu absolvovali zápasy evropských pohárových soutěží. Kladenští sice vyhráli v Lisabonu 3:2. Na postup to nestačilo, opět ale potvrdili, že jejich forma jde nahoru. Z portugalské metropole se vrátili s několika komplikacemi. Zraněná záda už nějaký čas limitují hru nahrávače Daana van Haarlema, prst si narazil smečař Tomáš Hýský a dva borce potkaly střevní potíže.

„Do pondělí bychom měli být v plné palbě,“ tvrdí druhý trenér Petr Klár a připomněl, že Ostrava umí překvapit jak pozitivně, tak negativně. „Mají to založené na agresivní hře. Podstatné bude, jak jim půjde servis,“ prohlásil. V posledních vzájemných utkáních se borcům ze Slezska na podání hodně daří.

Klára těší, s jakou fazonou se potkali libero Milan Moník a univerzál Stefan Okosanovič, který má na útoku velmi vysoká čísla. Při zvýšené konkurenci jde nahoru i fazona smečaře Miloše Vemiče.

O víkendu čeká Orli Final Four Českého poháru. V Kutné Hoře narazí v semifinále na Liberec, druhou dvojici tvoří Karlovarsko a České Budějovice, jejich příští extraligový soupeř.