Kapitán Kladna Tomáš Hýský míní, že v obou sériích rozhoduje nejen bojovnost. "Je to také o vzájemné podpoře hráčů v týmu. Ostrava vyhrála i díky soudržnosti a Brno je na tom stejně," řekl lídr Orlů s tím, že si nemyslí, že by jeho tým bojovnost tak úplně postrádal. "Přehrávají nás také nadšením. Musíme se uklidnit a předvádět naši hru, která se v play off vytratila," uvedl Hýský a přiznal, že nadšení a euforie v řadách Kladna bylo loni i předloni víc.

Zřejmě to cítí i fanoušci, jichž chodí oproti jiným sezonám na play off o poznání méně. "Hala vždycky praskala ve švech," povzdechl si kapitán Orlů.

Před čtvrtečním čtvrtým zápasem Kladenští důkladně rozebrali hru soupeře a snažili se najít účinnou strategii na mladého soka. Jednodušší hra je třeba jedna z cest, jak sérii zvrátit.

"Možná jsme někdy až moc trpěliví, a to v některých chvílích není na místě," podotkl kladenský smečař s vírou, že teoretické poznatky dokáží převést na hřiště, kde by se v hodině dvanácté měla ukázat skutečná síla českého vicemistra.

Jak bylo zmíněno, Brnu přináší úspěch jednoduchá hra. "Jsem rád, že takhle hrajeme, i když to většina republiky odsuzuje. Mohu říct, že s béčkem vedeme nad Kladnem dva jedna. Tím ho ale nechci snižovat," usmíval se po pondělním utkání kouč Moravanů Ondřej Marek a dodal, že kluci, kteří se v sezoně pohybovali na hranicí první ligy a extraligy, vrací důvěru.

Marek si přeje, aby před čtvrtečním duelem zůstali pokorní. "A když dodržíme všechny taktické pokyny, tak můžeme uspět," uzavřel.

Výsledky čtvrtfinále: Kladno - Brno 3:0 (23, 19, 22), Brno - Kladno 3:0 (23, 14, 20), Kladno - Brno 1:3 (15, -18, -22, -18).