Slezané patří mezi příjemná překvapení extraligy a varováním pro Orly je, že v první fázi play off vyřadili úřadujícího mistra Karlovarsko 3:0!

Kapitán Tomáš Hýský podotkl, že předsezonní cíl dostat se do nejlepší čtyřky splnili. „Samozřejmě medaile je ozdoba sezony, ať je zlatá, stříbrná nebo bronzová. Pořád je pěkné mít něco na krku. Určitě se o to porveme.“

Orly ve čtvrtfinále zle potrápilo Brno a teď je čeká protivník podobného ražení. Jejich lídr míní, že ze strany Kladna bude důležitý začátek a důvěra jednoho v druhého. „S Libercem jsme si to prohráli sami. Potřebujeme se dostat zpátky na vítěznou vlnu. Musíme věřit, že to můžeme dokázat, že bronz patří nám, ne Ostravě,“ uvedl Hýský s vědomím, že je čeká nepříjemný, avšak méně zkušený sok.

„Nevím, zda v utkání o třetí místo bude o zkušenostech. Měly by však být naším plusem. Ostrava ale hraje v novém roce neuvěřitelný volejbal. Jsou houževnatí a emoční,“ řekl Hýský s tím, že největší hrozbou jsou smečaři Slezanů, kteří hrají z výšky a rychle. „Teď jde o to, jak se k tomu postavíme,“ uvedl.

Kladno dneškem odehrálo už 41 soutěžních zápasů, jejich soupeř o osm méně. Bude pro něj výhodou menší výdej fyzických sil a delší čas na relaxaci, nebo ne?