Druhý trenér Kladna Tomáš Samsely složil kladenským hráčům poklonu za to, jak se v novém roce zvedli s vyvrcholením ve vyřazovacích bojích.

"Potrápil nás covid, museli jsme se vyrovnat s flustracemi z pokažených utkání a také náročným prosincovým programem. Bohužel jsme si to pokazili tím, že jsme šli na nejtěžšího soupeře," řekl Samsely a zalitoval, že nezačali lépe hrát už dříve, aby skončili na lepším než osmém místě po základní části.

Vary poprvé v sérii vyhrály úvodní set. Při servisu Wilsona dobře blokovaly, odskočily na rozdíl sedmi bodů (11:4) a sadu naprosto jasně opanovaly. "Vlétli do toho na servisu a rozstříleli nás. Byli tam  rány jako z děla," řekl Samsely a ocenil, jak se jejich tým v dalším průběhu zvedl.

Po výměně stran bylo na palubovce jiné Kladno. Zlobilo servisem Mikulenky a získalo vedení 7:3. Mladému univerzálovi se stejně jako smečaři Hýskému dařilo i na útoku a náskok Orlů narostl až na osm bodů. Západočeši pak manko pouze lehce snížili a sami dvojdotekem set ukončili.

Třetí dějství bylo vyrovnané do stavu 11:11. Domácí si posléze vypracovali čtyřbodový náskok, který udrželi až do konce.

Podobný vývoj měla závěrečná část plná krásných výměn, jež většinou končily bodem pro Vary, které set bez problémů dotáhly do vítězného konce. Mečbol proměnil smečí Fišer, jenž také ukončil sérii.

Karlovarsko - Kladno 3:1.

Sety: 11, -19, 21, 19.  Čas: 98 minut. Konečný stav série: 3:0 (3:2, 3:1, 3:1).

Kladno: Mikulenka (18), Zajíček (8), Hýský (13), Kraffer (10), Kyjanica (3), Palgut (), libero Kunc. Střídali: Křesťan, Lohr.