"Myslím, že pro nás je v současné situaci jakékoli vítězství super," usmíval se jeden z asistentů Kladna Tomáš Samsely.

Zlomovým momentem úvodní sady byl servis domácího blokaře Kyjanici. Za stavu 16:13 pomohl i jedním přímým bodem k rozhodující tříbodové sérii.  Kladenští pak blokem proměnili druhý setbol.

Většinu druhé části tahali za delší konec hosté (14:10). Orli se poprvé dostali do vedení esem nahrávače Palguta (17:16) a od té doby ho z rukou nepustili. Set na první pokus ukončil příbramský útok do autu.

Začátkem prosince vedlo Kladno v Příbrami 2:0 na sety, aby nakonec prohrálo. Fanoušci si možná tento zápas vzpomněli, když Orli v třetím setu prohrávali 13:18.

Pak se ale postavil na základní čáru kapitán Zajíček. Domácí i díky bezchybné ofenzivy nahráli v řadě sedm bodů a zásluhou dalšího nepřesného útoku soupeře zužitkovali hned první mečbol.

"Také jsme si na lavičce vzpomněli na utkání v Příbrami. Naštěstí jsme se vzpamatovali a trochu nám k tomu pomohl soupeř," podotkl Samsely.

Utkání sledoval také bývalý kouč Kladna a Příbrami Petr Klár, jehož podpis je pod prosincovou výhrou Kocourů v Příbrami. Mínil, že volejbalová kvalita byla jasně na straně  vítězů.

"V některých momentech ale byli zbytečně nervózní z obavy, že ztratí další body. Strach tam byl znát," uvedl s tím, že na hráčích obou celků byl tlak jako ve vyřazovacích bojích, protože se hrálo o šest bodů.

"Všechno je to o hlavě a myslím, že Kladno je na dobré cestě play off uhrát," doplnil Klár.

Kladno - Příbram 3:0.

Sety: 20, 22, 22. Esa: 8:1. Bloky: 9:7. Čas: 84 minut. 

Kladno: Křesťan (13), Zajíček (8), Hýský (15), Kraffer (12), Kyjanica (10), Palgut (3), libero Kunc. Bez střídání.