Jisté náznaky se objevovaly už během semifinále extraligy a zápasech o třetí místo, kdy byl vídán v hledišti.

"Byli jsme v kontaktu a potom, co nám Filip Habr oznámil, že v Kladně končí, byl pro nás první volbou. Jednání s ním i jeho manažerem byla rychlé," uvedl druhý kladenského celku Petr Klár a vyjádřil maximální spokojenost, protože se do jejich týmů vrací, jak říká, zahraniční srdcař.

"Je příjemné, když takový hráč má touhu se vrátit do Kladna, kde prožil dvě krásné sezony," doplnil s tím, že návar ztraceného syna kvitují i fanoušci.

S van Haarlemem v sestavě by se měli orli vrátit k rychlé hře, která zdobila.

V minulých sezonách procházel kádr Kladna během letní přestávky výraznými změnami, tudíž se poměrně dlouho sehrával. Dobrá zpráva je, že letos budou přesuny v základní sestavě  minimální. Zůstali smečaři Hýský, Vemič, blokaři Sobotka, Zajíček, po operaci tříselné kýly se úspěšně zotavuje libero Moník.

Orli zahajují přípravu 5. srpna. Zúčastní tří turnajů. v Kladně to bude tradiční klání O pohár primátora, opět budou startovat v Příbrami a v Hradci Králové. Na východě Čech to bude generálka na sezonu, která začne 5. října. Tam už by měli nastoupit i reprezentanti Zajíček, Sobotka, Moník a van Haarlem.