"Uděláme maximum, abychom si udrželi naději do odvety," prohlásil kapitán Orlů Tomáš Hýský s tím, že v kádru hostů je spoustu kvalitních hráčů, které zná způsobení v národním týmu, jehož je součástí.

"Podle mne to bude zajímavý zápas a fantastické lákadlo pro diváky," dodal a vyzdvihl nesmírně zkušeného nahrávače, dlouholetého reprezentanta Mikka Eska. "Hraje pestře a rychle za hlavu. Asi si pěkně zaběháme. Bude to honička," usmál se.

Kladenští měli po dvou týdnech velkého zápasového vytížení (CEV Cup, Český pohár, extraliga) volnější režim. "Doufám, že teď na Finy vlétneme v plné síle," uzavřel Hýský.

Seveřané jsou suverénním lídrem nejvyšší domácí soutěže. Disponují zajímavým týmem, a co se týče počtu cizinců, připomínají nedávné Kladno, za které hrál i výborný Fin Matti Hietanen. Pro zajímavost. Mají brazilské libero Barbosu, na smeči Švéda Sundberga, univerzál je Američan Green a na síti úřaduje Kanaďan van Doorn.

Hru soupeře vždy analyzuje druhý kouč Kladna Petr Klár. Také on v první řadě jmenoval Eska. "Je sice starší, má však obrovské zkušenosti. Hra finského týmu na něm stojí. Hrají zkušený a přitom málo čitelný volejbal," uvedl a připustil, že Kladenští nejsou favority série.

Finové vyřadili v 2. kole rakouský Waldviertel, které trénuje exkladenský kouč Zdeněk Šmejkal, jenž se s trenéry podělil o své poznatky. "Řekl, že jsou pro nás hratelní," prozradil Klár.

První tři stovky diváků obdrží ke vstupence pivo Hradecký Klenot!

Cesta obou týmů osmifinále. Kladno: Montana (Bulharsko) 3:0, 3:0, Kazincbarcika (Maďarsko) 3:1, 3:2. Sastamala: Waldviertel (Rakousko) 3:0, 3:0.

Utkání budou rozhodovat Nederhoed z Nizozemí a Savič z Bosny a Hercegoviny.

Odveta se bude konat 16. ledna v 18.30 ve Vexve Areena Sastamala. Vítěz série narazí ve čtvrtfinále na lepšího z duelů Kuzbass Kemerevo (Rusko) - Indykpol AZS Olsztyn (Polsko).