Kouč Orlů Milan Fortuník přiznal, že pozici lídra aktuálního pořadí si moc neužívá, protože je stále co dělat ve smyslu přípravy na další zápasy.

"Určitě je milé, že se nám začátek soutěže povedl, na druhou stranu to nepřeceňuji. Teď bude důležité, abychom to v utkáních s týmy, s nimiž se budeme prát o střed tabulky, potvrzovali," řekl.

Kladenský kormidelník si dobře uvědomuje, že na jihu Čech narazí na zejména v domácím prostředí dlouhodobě silného soupeře, který málo chybuje a drží výkonnostní laťku hodně vysoko.

Florbalisté Kladna ( bílém) porazili doma Havířov 9:3 a dál jsou ve hře o třetí místo v I. lize.
Havířov zase dvouciferně, teď čeká tým semknutý tragédií

V týdnu před duelem se tradičně věnovali souhře mezi nahrávačem a útočníky, dále se zaměřili na situace po delších výměnách, kde byli podle soudu trenéra trochu dole. Nesměl chybět ani trénink servisu.

Na jaké je úrovni prý ukáže sobotní duel, protože Budějovice mají vynikající přihrávače. "Tam se ukáže, zda jsme schopni škodit servisem," mínil Fortuník s vědomím, že volejbalová veřejnost očekává, že jeho tým odejde z palubovky jako poražený.

"Mně se ale poslední tréninky a výkony v zápasech líbily. Jedeme tam s klidnou hlavou protože víme, že když nás Budějovice sesekají, tak to není výjimečná situace, poněvadž tam prohrává víc družstev. Z tohoto pohledu to beru v klidu."

Fortuník také připomněl jednu z mála kladenských výher na jihu Čech. Tehdy tam v dlouhodobé části jeli ve velmi okleštěné a omlazené sestavě, která překvapila výhrou 3:0. Tentokrát by byl maximálně spokojený i s bodem.

Obránce Baníku Sokolov Jan Pohl s kladenským Markem Račukem. Teď budou hrát za jeden tým.
Rytíři řeší problémy v obraně příchodem Pohla