Trenéra Milana Fortuníka změna zaskočila. "Těšili jsme se, že budeme hrát pravidelně v sobotu. Tohle je zásah do programu. Museli jsme upravit tréninky v týdnu a hlavně hledat halu a posilovnu, kam se vejdeme přes víkend, protože jsme s tím nepočítali," uvedl s tím, že na zápasy na sever Moravy jezdí den před utkáním, což by platilo i tentokrát. Kvůli přesunu na pondělí ale hráči rozhodli, že raději pojedou v den duelu pendolinem.

Kormidelník Kladna osobně s přímým přenosem nemá problém. "Jde o to, jak se s tím vyrovnají kluci. Myslím, že jsou dost zkušení a nebudou si s tím dělat hlavu," mínil Fortuník.

Poslední televizní zápas zvládli Orli na jedničku. Před kamerami porazili po parádním výkonu Příbram, která byla mírným favoritem, 3:0. Tentokrát budou favority oni, poněvadž svěřencům kouče Jakuba Salona patří předposlední příčka extraligové tabulky.

První vzájemný souboj vyzněl v polovině října pro aktuálně čtvrté Kladno poměrem 3:0 (14,23, 18). Na třetí Příbram ztrácí dva body, ta však hostí první Karlovarsko.