Lépe to ale měli rozehrané domácí borci, kteří dvakrát měli k dobru jeden set.  "Jak nám štěstí nepřálo v koncovkách setů v extralize, tak tady jsem si ho vybrali měrou vrchovatou," uvedl druhý kouč Kladna Petr Klár.

Orli neměli co ztratit, tudíž odehráli zápas uvolněně a nakonec si i bez univerzála Okošanoviče odvezli výhru, která překvapila i je samotné.

"Tentokrát nám výborně zahráli blokaři, ale otočilo se to až nástupem Wallische na post univerzála. Ač byl zdravotně indisponován, zvedl naší kvalitu. Do té doby jsme se málo prosazovali," řekl Klár a přiznal, že Rumuni byli doslova fantastičtí na příhrávce.

"Takřka neudělali chybu. Už dlouho jsem neviděl tak dobře přihrávající tým," konstatoval. Markantní to bylo hlavně v třetím setu, ve kterém Kladno uhrálo jen 14 bodů. Co však na soupeře začalo platit, bylo plachtící podání.

S čím nebyli Kladenští spokojeni byl výkon čtveřice rumunských čárových rozhodčích. "Některé jejich verdikty byly doslova směšné. Tak domácí před zajímavou atmosférou v hledišti tlačili," podotkl Klár a pochvaloval si, že porazili kvalitního protivníka.

Odveta se bude hrát na Kladně ve středu 18. prosince a předcházet ji bude duel stejné soutěže žen mezi pražským Olympem a slovinským Calcit Volley Kramnik (16.00).

SCM U Craiova - Kladno 2:3


Sety: 20, -25, 14, -22, -11. Čas: 123 minut.

Kladno: Zajíček (12), Sobotka (11), Kuboš (4), Vemič (15), Hýský (17), Fortuník (3), libero Moník. Střídali: Wallisch (9), van Haarlem (5), Mikulenka (1), Vostárek.